Saklı

Gözat
Cannes film festivalindeki dünya prömiyerinden beri Michael Haneke’nin Caché’si çok konuşuldu. Çünkü filmin muammalı ve çok katmanlı anlatımı, seyredenleri yanıtlardan çok daha faz...
-35%

Saklı

ISBN:9786051069142
Kağıt:Kuşe
Kapak:Karton
Özel Fiyat 18,20 ₺ Regular Price 28,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%35 İndirim
Açıklama

Cannes film festivalindeki dünya prömiyerinden beri Michael Haneke’nin Caché’si çok konuşuldu. Çünkü filmin muammalı ve çok katmanlı anlatımı, seyredenleri yanıtlardan çok daha fazla soruyla baş başa bıraktı. Film, kimliği açıklanmayan birisinin, edebi bir sohbetprogramının sunucusuna kötü niyetli videolar ve çizimler göndermesinin esrarengizliği çevresinde döner. 

Haneke’nin, bu filmi her biri kendi bütünlüğüne sahip, fakat içinde, görünmeyen derinlikte katmanların gizlendiği bir toplam oluşturan matruşkalar olarak anlayabileceğimiz iddiasından esinlenen Wheatley, Caché’nin kavranmasına yönelik basit ve tekleştirici bir yaklaşımdan kaçınıyor. Caché’nin ‘aslında’ ne demek istediği konusunda yapılan muhtelif açıklamalarla dolu, çok zengin bir eleştirel yazılar külliyatını araştırıyor: Bir gerilim filmi; sömürgecilik sonrası burjuva suçluluk duygusu, siyasi sorumluluk ve son olarak da, gerçeklik, medya ve ötesi. Wheatley bu iplikleri tek tek sahnelerin ve anların yakın okumaları vasıtasıyla film boyunca takip ediyor. 

Yazar Catherine Wheatley
Yayınevi Alfa Yayınları
Barkod 9786051069142
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü Kuşe
Kapak Türü Karton
Türü Kuşe
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 130
Basım Tarihi Ekim 2014
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Ekim 2014
Ebat 13 x 17
Twitter https://twitter.com/alfakitap
Facebook https://www.facebook.com/alfakitap
Instagram https://instagram.com/alfakitap
Çevirmen Süha Sertabiboğlu
Yayına Hazırlayan Nergis Doğan
Yayın Yönetmeni Mustafa Küpüşoğlu
Grafiker Begüm Çiçekçi
Sayfa Tasarımı Begüm Çiçekçi
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi