Sahipsizler - Dünyadan Bir Atlı Geçti

Sorumlu, az ötedeki dosyaları karıştırdı bir süre. Sonra yakılacak yeni bir ölü için, açılmış fırından, çevreye yayılan alevlerin gürültüsü arasında bağırdı: "Türkmüş... Patentli v...
-35%

Sahipsizler - Dünyadan Bir Atlı Geçti

ISBN:9786051411811
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 9,75 ₺ Regular Price 15,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%35 İndirim
Açıklama

Sorumlu, az ötedeki dosyaları karıştırdı bir süre. Sonra yakılacak yeni bir ölü için, açılmış fırından, çevreye yayılan alevlerin gürültüsü arasında bağırdı: "Türkmüş... Patentli vazoya koy1." Adam yeni vazonun karnına baktı. Patent açık seçik okunabiliyordu: "Made in Germany."

Everest Yayınlan Türkçe edebiyatın usta kalemlerinden biri olan Bekir Yıldız'ın kitaplarını Sahipsizler / Dünyadan Bir Atlı Geçti ile yayımlamaya devam ediyor.

Kitaptaki hikâyelerin merkezinde Bekir Yıldız'ın "tipik" meseleleri var: gurbet, göç, töre, yoksulluk... İşçi olarak geldiği Almanya'da ölen ve ailesinden ayrı olduğu için sahipsiz kabul edilip bedeni yakılarak külleri ülkesine gönderilen Ragıp Baba... Tecavüze uğradığı için töre cinayetlerine kurban giden Anadolu kadınları... Çalışmak için ülkelerini terk etmek zorunda kalan ve pek çok zorluklar çeken gurbetçiler, "Alamancılar"...

Bu "yerel" meselelerin yanında Bekir Yıldız, Hitler öncülüğünde Almanya'da tesis edilen faşizmin yakıcı, yıkıcı ve soykırıcı hakikatlerini de hikâye ediyor.

Yazar Bekir Yıldız
Yayınevi Everest Yayınları
Barkod 9786051411811
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Türü Siyah Beyaz
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 130
Basım Tarihi Ağustos 2012
Son Basım Tarihi Ağustos 2012
Ebat 19,5 X 13,5
Twitter http://www.twitter.com/everestkitap
Facebook facebook.com/everestyayinlari
Instagram instagram.com/everestyayinlari
Yayına Hazırlayan Aylin Samancı
Yayın Yönetmeni Cem İleri
Grafiker Sinem Er
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi