Rönesanslar

Rönesanslar Dünyanın en seçkin sosyal bilimcilerinden biri son binyılın önemli tarihsel meselelerinden birini konu ediniyor: Avrupa Rönesans’ı modernite anlayışımızın odağında...
-35%

Rönesanslar

ISBN:9786053324928
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 22,10 ₺ Regular Price 34,00 ₺
1 İş Günü İçinde Kargoda
%35 İndirim
Açıklama


Rönesanslar

Dünyanın en seçkin sosyal bilimcilerinden biri son binyılın önemli tarihsel meselelerinden birini konu ediniyor: Avrupa Rönesans’ı modernite anlayışımızın odağındaki benzersiz konumunu hak ediyor mu? Jack Goody Avrupa örneğini İslam, Çin ve Hint kültürlerinde gerçekleşmiş benzer rönesanslarla bağlantılı olarak irdeliyor ve Avrupa’nın bu yabancı kültürlere olan borcu üzerinde duruyor.

Yayınevimiz tarafından yayımlanan ve kısa sürede ikinci baskı yapan Tarih Hırsızlığı’nda geliştirdiği Avrupa merkezciliğe eleştirel yaklaşımı ışığında, ayrıntılı ve geniş kapsamlı bir tarihsel çözümlemede bulunuyor.

Belki de Toynbee’nin The Study of History adlı kitabından bu yana kimse Goody’nin Rönesanslar’da üstlendiği işe kalkışmamıştır. İddialı ama kolay da okunabilen bu kitabın Rönesans ve genel olarak Batı uygarlığı tarihi araştırmacılarının, insanbilimcilerin, toplumbilimcilerin ve modernitenin nasıl inşa edildiğini merak eden herkesin ilgisini çekeceğini umuyoruz.

Yazar Jack Goody
Yayınevi İş Bankası Kültür Yayınları
Barkod 9786053324928
Orijinal Adı Renaissances: The One or The Many?
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Orijinal Dili İngilizce
Sayfa Sayısı 428
Basım Tarihi Ocak 2015
Kaçıncı Baskı 2.Baskı
Son Basım Tarihi Ocak 2017
Ebat 15,5 X 23
Çevirmen Bahar Tırnakçı
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi