Romantik Bir Viyana Yazı

Gözat
 “İnsanlara, ölümü örtbas etmeye çalışan kuru gürültü değil, soluk alabilecekleri geniş ufuklar gerekli pek aziz prensim. Bence kentin surları yıkılmalı. Bizler duvarların içini du...
-40%

Romantik Bir Viyana Yazı

ISBN:9786051419886
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 14,40 ₺ Regular Price 24,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%40 İndirim
Açıklama

 “İnsanlara, ölümü örtbas etmeye çalışan kuru gürültü değil, soluk alabilecekleri geniş ufuklar gerekli pek aziz prensim. Bence kentin surları yıkılmalı. Bizler duvarların içini durmadan taş, mermer yığınlarıyla dolduracağımız yerde, dışına doğru açmalıyız, genişlemeliyiz.”
 
Evlenmeye fırsat bulamamış, kendini kaptırdığı dersleriyle öğrencilerinin “Hayalci Hoca” lakabını taktığı tarih öğretmeni Kâmil Kaya kişiliğinde, “tarih ve bugün” ya da"anlatılan ve hayat” sarkacında salınan roman, Kayanın emekliliğinde hep görmek istediği Viyana’da bir anlamda hep ıskaladığı hayatın kuşatmasına uğrayışına da odaklanıyor... ”
Sefa Kaplan
 
Onun romanları böylece enikonu kapsamlı incelemeleri de zorluyor. Düşünsel düzeyde verilen olumlu kavga, yanı sıra yazınsal düzeyde de önemle üstünde durmayı gerektiren romanların varlığını imliyor. Hem sonra, düşünsel ve yazınsal düzeyleri birbirinden ayırarak almak da Adalet Ağaoğlu’nun romanlarına yaklaşmayı güçleştiriyor. (...) Romantik-Bir Viyana Yazı, düşünsel ve yazınsal derinliğiyle bu yazınsal birliği açıklamaya yatkın olduğu, okuma uğraşının niteliğini yükselttiği ve edebiyatın ateş topunu bütün yakıcılığıyla üstümüze yuvarladığı için, onunla bir kitap oylumunda birlikte olmayı göze almakla yerinde bir seçim yaptığımı düşünüyorum.
Semih Gümüş

Yazar
Yayınevi Everest Yayınları
Barkod 9786051419886
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 232
Basım Tarihi Nisan 2016
Kaçıncı Baskı 2.Baskı
Son Basım Tarihi Kasım 2016
Ebat 13.5 X 19.5
Yayına Hazırlayan Didem Ünal
Yayın Yönetmeni Cem İleri
Grafiker Füsun Turcan Elmasoğlu
Sayfa Tasarımı Zülal Bakacak
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi