Reklamın Dili

O sözlerin Sihri… Türkçe yazında reklamcılığa ilişkin yazılmış en kapsamlı ve çarpıcı kitaplardan biri… Kitap, reklamcılığı ilk olarak kavramsal olarak inceliyor. Reklamın tüm u...
-35%

Reklamın Dili

ISBN:9786051062426
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 31,20 ₺ Regular Price 48,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%35 İndirim
Açıklama

O sözlerin Sihri… Türkçe yazında reklamcılığa ilişkin yazılmış en kapsamlı ve çarpıcı kitaplardan biri…

Kitap, reklamcılığı ilk olarak kavramsal olarak inceliyor. Reklamın tüm unsurlarını, ideal biçimleriyle ve örneklerle okuyucuya anlatmayı amaçlıyor. Reklamın Dili’nde yazar, reklamı reklam yapan görsel ve sözel metinler, grafik & tasarım, başlık, slogan ve gövde metin gibi unsurları; reklam dilinin sosyopsikolojik boyutunu ifade eden mizah, star stratejisi, korku, cinsellik gibi duygusal mesaj biçimlerinin kullanımını örneklerle açıklıyor. Reklamlarda kullanılan cümle yapıları, kelime türlerinin kullanım ağırlıkları, reklamcıların iletileri farklı amaçlara göre nasıl yapılandırdıkları gösteriliyor.

Kitapta ayrıca ‘reklamda etkileme, okunabilme, tanınma ve anımsanabilme gibi hedefler, reklamda kullanılan dil düzeyine nasıl yansıyor sorusu’ orijinal bir araştırmayla okuyucuya sunuluyor. Reklamın Dili, Türkçe reklam dilinin temel repertuvarını orijinal bir araştırmayla ortaya koyarken, göstergebilimsel bakış açısını da anlatıyor ve özgün içeriği ve konuya yaklaşımı açısından Türkçe reklam yazınına önemli bir katkıda bulunuyor.

Kariyerinde reklam yazarlığı, yaratıcı yönetmenlik, marka uzmanlığı ve öğretim üyeliği gibi reklamcılığın neredeyse tüm taraflarında bulunmuş olan Uğur Batı, kitabında reklam yazarlarına, tasarımcılara, reklam yaratıcılarına, marka uzmanlarına ve diğer tüm reklam profesyonellerinin yanı sıra iletişim öğrencilerine de sesleniyor.

Yazar Uğur Batı
Yayınevi Alfa Yayınları
Barkod 9786051062426
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Türü Siyah - Beyaz
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 341
Basım Tarihi Temmuz 2010
Kaçıncı Baskı 5.Baskı
Son Basım Tarihi Mayıs 2019
Ebat 16,5 X 21
Twitter https://twitter.com/alfakitap
Facebook https://www.facebook.com/alfakitap
Instagram https://instagram.com/alfakitap
Editör Suat Koyuncu
Yayın Yönetmeni Mustafa Küpüşoğlu
Grafiker Gökhan Burhan
Sayfa Tasarımı Mürüvet Durna
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi