Pastoral Amerika

Parlak ve gösterişli bir zırha bürünmüş Amerika, kendi zaaflarıyla yüzleşebilecek mi? Ünlü Amerikalı yazar Philiph Roth, kendisine “Pulitzer Ödülü”nü kazandıran “Pastoral Amerik...
-30%

Pastoral Amerika

ISBN:9789750841446
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 20,74 ₺ Regular Price 29,63 ₺
1 İş Günü İçinde Kargoda
%30 İndirim
TamAdres Yorumladı
Amerikalı yazar Philip Roth’a 1997 yılında Pulitzer Ödülü’nü getiren Pastoral Amerika, altmışlı yıllarda varlıklı bir iş insanının yükselişi ve düşüşü üzerinden dönemin toplumsal yaşamına ışık tutuyor. Roth’un başyapıtı sayılan romanında, Vietnam Savaşı ile çalkalanan Amerikan toplumunda saygı duyulan başarılı iş insanı Seymour Levov’un hayatı kızının karıştığı bir bombalama olayıyla alt üst oluyor. Şimdiye kadar Amerikan Rüyası’nın çöküşüne dair yazılmış en iyi romanlardan biri olarak gösterilen Pastoral Amerika, yakın tarih üzerine etkileyici bir anlatı.
Açıklama

Parlak ve gösterişli bir zırha bürünmüş Amerika, kendi zaaflarıyla yüzleşebilecek mi?

Ünlü Amerikalı yazar Philiph Roth, kendisine “Pulitzer Ödülü”nü kazandıran “Pastoral Amerika”yla okurunu vahşi bir yolculuğa çıkarıyor.

Varlıklı, erdemli ve ahlaklı, içine doğduğu Amerikan rüyasının gıpta edilen neferlerinden “Sarıkafa” Seymour Levov, ışıltılı hayatının kontrolünü elinden kaçırıyor. “Pastoral Amerika”da Yahudiler ve Katolik İrlandalılar –sanki çarmıha gerilme olayı hiç yaşanmamış gibi– birlikte Noel’i kutluyor, dünyayı yöneten ABD, bir yandan da 60’ların donanımlı, politize olmuş öfkeli gençlerini zapt etmeye çalışıyor.

Philip Roth okuru sarsarak ve yer yer rahatsız edici olmaktan kaçınmadan anlattığı hikâyesiyle, süper güç olmaya hazırlıksız yakalanmış fakat pozisyonunu kaybetmek istemeyen ABD’nin İkinci Dünya Savaşı’ndan 90’lı yıllara kadar çektiği acıları ve kendi adına ödediği bedelleri hayatı mahvolmuş bireyler üzerinden tartışmaya açıyor.

Yazar
Yayınevi Yapı Kredi Yayınları
Barkod 9789750841446
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 404
Basım Tarihi Ocak 2018
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Ocak 2018
Ebat 13,5 X 21
Çevirmen Orhan Yılmaz
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi