Özlemin Dili Olsa

Özlemin dili olsa  Yüreğim ses olurdu  En yaman öpüşmeler  Gelir beni bulurdu Özlemin Dili Olsa, Nihat Behram külliyatının en önemli bölümlerinden birisidir. Behram'ın ya...
-40%

Özlemin Dili Olsa

ISBN:9789752891678
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 13,80 ₺ Regular Price 23,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%40 İndirim
Açıklama

Özlemin dili olsa 
Yüreğim ses olurdu 
En yaman öpüşmeler 
Gelir beni bulurdu

Özlemin Dili Olsa, Nihat Behram külliyatının en önemli bölümlerinden birisidir. Behram'ın yazıları ve söyleşilerinin birinci cildi Özlemin Dili Olsa, ikinci cildi Acının ve Umudun Rengi'dir.

Son kırk yılımızın kültür, demokrasi ve özgürlük mücadelesine, resmi tarih dışında bir perspektif arayanlara, bu süreci devrimci bir aydın ruhuyla solumuş olan Behram'ın eserleri önemli bir kaynaktır. Aynı zamanda sanat-kültür emekçiliğinin başucu ders kitabıdır.

Özlemin Dili Olsa bize son kırk yıllık sürecimizin, bu süreçte verilen devrimci kültür, demokrasi ve özgürlük mücadelesinin, inandığı yolda baş eğmez bir yazarın düşünce, tutum ve duyarlığıyla tanıklığını yapıyor.

"Mandalin ve elma ile buluştum!" Bu masum cümle, 12 Mart'ın ünlü hücrelerinden birinde sarf edildiği zaman kavrıyor asıl anlamını. O karanlık geçitleri bilinç kaybına uğramadan atlatıp bugüne gelebilen isimler, yıllar içinde o döneme ilişkin anılarını yazınca, önce tarihin derinliklerinden bir pencere
açılmış oluyor önünüze. Arkasından da hüzünlü bir sarnıcın sızdırdığı zaman dilimleriyle yüz yüze kalıveriyorsunuz.

Yazar
Yayınevi Everest Yayınları
Barkod 9789752891678
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 551
Basım Tarihi Ağustos 2004
Son Basım Tarihi Ağustos 2004
Ebat 19,5 X 13,5
Yayın Yönetmeni Cem İleri
Grafiker Utku Lomlu
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi