Bugün 2131 kisi bu ürünü görüntüledi

Öteki Şeylerin Tarihi

Puan:
3. Hamur
Kapak: Karton
85,05 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 135,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

290 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

2 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  Bir eğitimci olarak bu kitabı herkesin okumasını çok isterim. İçindeki bilgiler çok kıymetli. Keşke okullarda müfredata alınsa. Akıcı ve mizahi dili beni mest etti. Devamını heyecanla bekliyorum. Okuyun okutun arkadaşlar. Bu öyle bir kitap.Her kütüphane de olamalı.
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  Bazı kitapları anlatmak zordur Öteki Şeylerin Tarihi öyle bir kitap . İçeriği oldukça zengin, ansiklopedi gibi. Yazarın anlatım dili o kadar enfes ki, sizi tarih yolculuğuna çıkarırken, güldürüyor, şaşırtıyor, bir yandan diğer sayfalarda yeni ne öğreneceğim merakı ile okutuyor. Bir yandan da bitmesin diye ağırdan almaya çalışıyorsunuz. Sema hanımın
  diğer romanlarını da okudum. Keşke, Adsız Roman,
  Kilit Taşı. Hepsi bilgi deposu. Kurguların arasına eklediği bilgilerle okura çok şey anlatıyor. Kurgular zaten enfes. Bu defa ki sohbet tadında bir kitap olmuş, çok da enfes olmuş. Mutlaka okuyun.

2 madde

Göster sayfa başı

Tarih, Kültür, Etimoloji, Atasözleri, Deyimler ve Galat-ı Meşhurlara Dair Bir Kahve Sohbeti

“Mangal Yürekli” deyimindeki Mangal kimdir?
“Gel, gel, ne olursan ol yine gel!”  sözü gerçekte kime ait?
Karalar neden bağlanır?
Para nasıl pul, adam nasıl 40 paralık olur? 
Atatürk’ün yazdığı bir mektup neden sansürlenmiştir?
Öteki Şeylerin Tarihi dilimizde, kültürümüzde, alışkanlıklarımızda, yanlış bildiklerimizde, unuttuklarımız ve unutturulanlarda yaşayan; geçmişin izlerini takip ederken nedenleri ve nasılları sorgulayan, şaşırtırken meraklandıran, bilgi sevenler için hazırlanmış sıra dışı bir kitap. Sema Soykan, kültürel ortaklığımızı sağlayan atasözleri ve deyimlerin çıkış noktalarına mercek tutarken, ilginç tarihi olayların ve de anlam kaybına uğrayan kelimelerin serüvenlerini de öykü tadında sunuyor.
Sinek Avı Seferberliği’nden Mao’nun Serçe Katliamı’na, İnsanat Bahçeleri’nden Cobra Effect’e, 731. Birim’den The Türk’e,icatların karanlık tarihinden foyası dökülen sırlara, yerelden evrensele, Fabl’lı, mizahi ve renkli bir yolculuk sizleri bekliyor.

Adsız Roman: 1864 Çerkes Sürgünü ve Soykırımı, Keşke: Bir Köy Enstitüsü Romanı ve Kilit Taşı: Aşkın, Cesaretin ve Dayanışmanın Romanı kitaplarıyla tanıdığımız, aşk kurgusu ile zengin tarihi bilgileri harmanlamasıyla dikkatleri çeken Sema Soykan, uzun yıllara yayılan titiz araştırmalarıyla biriktirdiği bilgileri bu kez sohbet tadında kaleme aldı.
Siz de bu keyifli sohbete eşlik etmek ister misiniz?
Kahveniz hazırsa başlayalım!

 

 • Ürün Kodu: A.245280
 • Yazar: Sema Soykan
 • Yayınevi: Alfa Yayınları
 • Barkod: 9786254497704
 • Cilt Durumu: Ciltsiz
 • Kağıt Türü: 3. Hamur
 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 312
 • Basım Tarihi: Mayıs 2023
 • Kaçıncı Baskı: 8.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Temmuz 2023

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi