Ölü Kadınlar Memleketi

Bunca zaman sonra daha eşit, daha güçlü, daha özgür bir konumda olması gerekirken biz kadınlar, şimdi yaşamak, hayatta kalmak için uğraşıyoruz. Sokakta yürüyebilmek, sevebilmek, da...
-20%

Ölü Kadınlar Memleketi

ISBN:9786056998348
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 23,20 ₺ Regular Price 29,00 ₺
Stokta yok
%20 İndirim
%20 İndirim
Açıklama

Bunca zaman sonra daha eşit, daha güçlü, daha özgür bir konumda olması gerekirken biz kadınlar, şimdi yaşamak, hayatta kalmak için uğraşıyoruz. Sokakta yürüyebilmek, sevebilmek, dayak yememek, tecavüze uğramamak, satılmamak için kan döküyoruz.

Burçe Bahadır, kocasını öldürmekten hüküm giymiş iki kadınla ve karısını öldürmüş üç erkekle hapishanede konuştu. Öldürülmüş bir kadının babasını, bir başkasının ablasını dinledi. Cinayetlerin hikayesini yazdı. Ölü Kadınlar Memleketi, kadın cinayetlerinin neden politik cinayetler olduğunu anlamamızı sağlıyor. Nasıl yakınımızda olduklarını, içinde yaşadığımız atmosferin bu cinayetleri nasıl kolaylaştırdığını görüyoruz.

“Son sözün ne olur?” diyorum. Havva gözlerini gözlerime dikiyor. Ama şimdi ne çenesini kaldırmış öfkeyle, ne de sinirden elleri titriyor; öyle bırakmış kendini, öyle acılı, öyle yalnız ve çaresiz:
“Eğer ki bir erkek seni öldürürüm diyorsa, kadın ona inansın” diyor.

Yazar Burçe Bahadır
Yayınevi Ayizi Kitap
Barkod 9786056998348
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 288
Basım Tarihi Ocak 2014
Kaçıncı Baskı 2.Baskı
Son Basım Tarihi Nisan 2017
Ebat 13 X 19,5
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi