Bugün 2131 kisi bu ürünü görüntüledi

Ölmeye Yatmak

1. Hamur
Kapak: Karton
68,25 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 105,00 ₺
Ön Okumalı PDF İndir
Ön Okumalı Kitap
Stokta Yok

279 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

"İnsan krapon kâğıdından kanatlar takınca kelebek olduğuna inanır. Koyun postunda koyun, kurt postunda kurt […] Ülkü de giydirilebilir üstünüze ve Etlik tepeleri dağ gözükür gözünüze."

"Ölmeye Yatmak romanı biçim açısından da ilginç. Çok geniş bir dönemi anlatmak isteyen romancı, Aysel'in ruh dünyasının yanı sıra toplumsal olayları, Aysel'i Doçent Aysel haline getiren koşulları yarı belgesel bir tarzla eserine katmış."
–Selim İleri

"Ağaoğlu'nun Ölmeye Yatmak adlı romanı, kadının cinsel kimliğini, bireyselliğini el yordamıyla araması, sorgulamasını ifade eder. Aydın bir cumhuriyet kadınının özgürlük ve dişilik arasındaki çıkmazını, bu romanındaki kadın tiplemesi, Aysel çok iyi bir şekilde betimler."
–Nilüfer Göle

  • Kapak Türü: Karton
  • Türü: Siyah Beyaz
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 400
  • Basım Tarihi: Haziran 2014
  • Kaçıncı Baskı: 16.Baskı
Adalet Ağaoğlu’nun Dar Zamanlar üçlemesinin ilki olan Ölmeye Yatmak adlı romanı bizi Cumhuriyet dönemi yıllarına götürüyor. Ağaoğlu eserinde Cumhuriyet kadınının kimlik arayışını, özgürlüğü ile cinsiyeti arasındaki çıkmazları sorguluyor. Cumhuriyet döneminden birtakım haber ve belgeleri aktararak okuru bilgilendirme amacı taşıyan, özgün bir kurguya sahip bu eseriyle Ağaoğlu, 20. yüzyıl Türk edebiyatının en büyük isimlerinden biri olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi