-%35
Bugün 215 kisi bu ürünü görüntüledi

Oblomov

33,15 ₺ 51,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

90 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

“Hiç yanılmamışım: Yorgun argın roman kişisi apaçık ruh ikizim! Hep bilinmez zamana ertelenmiş hayallerle, ülkülerle yaşayıp gitmiyor muyum?! Hep, gerçekleşmeyecek yarın umutlarıyla dolup taşmıyor muyum?!”
Selİm İlerİ

Dünya edebiyatının en önemli klasiklerinden biri olan Oblomov, Rus zihniyetini, ruhunu en iyi yansıtan eserlerin başında gelmektedir. İvan Aleksandroviç Gonçarov, Oblomov’u otuz iki-otuz üç yaşlarında, orta boylu, hoş görünümlü, koyu gri gözlü, ama yüz hatlarında herhangi bir fikir, herhangi bir yoğunluk görünmeyen, odacığında oturan silik bir kahraman olarak yarattığında, aslında roman tarihinin en ünlü kişilerinden birine can veriyordu. Hayatın hep dışında ve uzağında kalan traji-komik bir karakter olarak Oblomov, okurların gözünden asla kaçmayacak, gitgide insana dair belli bir durumu tanımlamanın adı olacaktı.
Oblomov, Sabri Gürses’in Rusça aslından yaptığı ve Dünya Kitap dergisi 2010 “Yılın Çeviri Kitabı” ödülünü kazanan çevirisiyle, bir kez daha okunmayı hak ediyor.

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 624
  • Basım Tarihi: Ağustos 2010
  • Kaçıncı Baskı: 3.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Haziran 2018
Sadece Rus edebiyatına değil, dünya edebiyatına da mâl olacak bir karakter yaratır bu unutulmaz eseriyle Gonçarov. Kendini gündelik koşuşturmacalardan soyutlamış, sonsuz bir uyuşukluk içinde salınan Oblomov, Rus coğrafyasının sınırlarını aşarak Doğunun miskinliğini yansıtacak boyuta ulaşır. Oblomov’un sorunların farkında olup, çözümlerin ne olduğunu bilen fakat asla harekete geçmeyen bir yapısı vardır. Çünkü Oblomovluk bunu gerektirir. Gonçarov bu muhteşem romanıyla edebiyata en az Don Quijote kadar özgün ve aynı zamanda evrensel bir karakter kazandırmıştır.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi