Muhteşem Gatsby

Muhteşem Gatsby yalnızca Fitzgerald’ın en parlak yapıtı değil, aynı zamanda 20. Yüzyıl Amerikan edebiyatının en iyi romanlarından biridir. Kahramanı Jay Gatsby’nin Long Island’da b...
-40%

Muhteşem Gatsby

ISBN:9786053325956
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 7,20 ₺ Regular Price 12,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%40 İndirim
TamAdres Yorumladı
Muhteşem Gatsby, Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra zenginleşmeye başlayan Amerikan toplumundaki ahlaki çöküşü çarpıcı bir şekilde ele alıyor. Fitzgerald bu romanında genç ve zengin Jay Gatsby’nin şatafatlı fakat yalnızlık ve hayal kırıklıklarıyla dolu hayatını anlatıyor. İlk yayımlandığı yıllarda değeri bilinmeyen roman, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Amerika’da en çok okunan romanlar arasına girdi. Kısa yaşamına ölümsüz eserler sığdırmış Fitzgerald, 1920’ler Amerikası'nı belki de en iyi tasvir eden yazar.
Açıklama

Muhteşem Gatsby yalnızca Fitzgerald’ın en parlak yapıtı değil, aynı zamanda 20. Yüzyıl Amerikan edebiyatının en iyi romanlarından biridir. Kahramanı Jay Gatsby’nin Long Island’da bir malikanede sürdürdüğü debdebeli yaşam tarzı, “Caz Çağı” olarak bilinen 1920’li yılları bütün coşkusu, aşırılıkları, şiddeti ve çöküşüyle yansıtır.

Eğitimsiz bir aileden gelen yoksul Gatsby, kendini baştan yaratır. Servet ve güç kazanarak yeni umutlar ve başlangıçlar vaat eden bir hayatın eşiğine gelen bu gizemli milyonerin tek dürtüsü saplantı haline getirdiği ilk aşkı Daisy’ye kavuşmaktır. En parlak düşlerinin bir öpücükte cisimleştiği beş yıl önceki bir anı yeniden yakalamaktır aslında. Ama geçmiş geçmiştir ve tekrar edilmesi mümkün değildir. Gatsby’nin uğradığı yıkım, Amerikan Rüyası’nın da çöküşüdür.

Yazar Francis Scott Key Fitzgerald
Yayınevi İş Bankası Kültür Yayınları
Barkod 9786053325956
Orijinal Adı The Great Gatsby
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Orijinal Dili İngilizce
Sayfa Sayısı 176
Basım Tarihi Nisan 2015
Kaçıncı Baskı 9.Baskı
Son Basım Tarihi Nisan 2018
Ebat 12,5 X 20,5
Çevirmen Fadime Kahya
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi