Mrs. Dalloway

Karakterlerin iç yaşamının bilinç akışı tekniğiyle iç içe geçtiği Mrs. Dalloway, okuyucuyu beşeri deneyimin, zaman ve mekânın, deliliğin ve pişmanlığın keşfiyle büyülüyor. Zarif v...
-30%

Mrs. Dalloway

ISBN:9786052361573
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 11,90 ₺ Regular Price 17,00 ₺
2 İş Günü İçinde Kargoda
%30 İndirim
TamAdres Yorumladı
İngiliz edebiyatının en önemli isimlerinden Virgina Woolf, eserlerinde kullandığı bilinç akışı tekniğiyle karakterlerinin iç dünyasının kapılarını sonuna kadar açar okurlarına. Mrs. Dalloway ise, Londra’da yaşayan bir kadının iç sesi üzerinden hayattaki seçimlere ve vazgeçişlere, varoluşa, yalnızlığa ve ölüme dair kurguladığı muhteşem romanıdır Woolf’un. Yalnızca karakterlerinin kişisel çalkantılarına değil, dönemin İngiltere’sinin toplumsal hayatına da ışık tutması bakımından eser ayrı bir öneme sahip.
Açıklama

Karakterlerin iç yaşamının bilinç akışı tekniğiyle iç içe geçtiği Mrs. Dalloway, okuyucuyu beşeri deneyimin, zaman ve mekânın, deliliğin ve pişmanlığın keşfiyle büyülüyor.
Zarif ve hayat dolu bir kadın olan Clarissa Dalloway vereceği bir davete hazırlanırken, bir zamanlar hayatına giren ve çok sevdiği insanları hatırlar. Savaş sonrası bunalımı yaşayan ve akıl sağlığını kaybetmek üzere olan Septimus Warren Smith’in en kötü günü, Clarissa ve dostlarının davete hazırlandığı günle iç içe geçer. Davet göz alıcı bir seviyeye ulaşırken, söz konusu yaşamlar ortak bir paydada buluşur. Haziran 1923’ün son derece önemli bir günü geçmişi, günceli ve geleceği bir araya getirir.

Yazar
Yayınevi İndigo Kitap
Barkod 9786052361573
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 256
Basım Tarihi Şubat 2018
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Şubat 2018
Ebat 12,5 X 19,5
Çevirmen Gökçe Müderrisoğlu Aktaş
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi