-%10
Bugün 513 kisi bu ürünü görüntüledi

Motor Termodinamiği

63,00 ₺ 70,00 ₺
Stokta Yok

120 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

Prof.Dr.Ali Sürmen

1978 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını aynı Üniversitede ve doktorasını İstanbul Teknik Üniversitesinde tamamladı. Akademik kariyerine Uludağ Üniversitesinde ve TÜBİTAK-British Counceil aracılığıyla İngilterede Bath üniversitesinde Dizel motorları üzerine araştırma çalışmaları yaparak başladı. İngiltere'den döndükten sonra aynı üniversitede sırasıyla, Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesör unvanlarını aldı. Halen Uludağ Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Otomotiv Ana Bilim Dalı Başkanıdır.Çalışma alanı olan içten yanmalı motorlar ile ilgili altı adet basılmış kitabı, iki adet basılmamış ders notu, çok sayıda uluslararası ve ulusal makalesi ve projeleri vardır. Taşıt emisyonları ile ilgili olarak TSE standart hazırlama komisyonu, Makine Mühendisleri Odası ve "Society of Automotive Engineers" üyesidir.

Yrd.Doç.Dr.M.İhsan Karamangil

1992 yılında Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu Yüksek lisansını (1994) ve doktorasını (2000) aynı üniversitede tamamladı. 1992-2001 yılları arasında araştırma görevlisi, 2001-2002 yıllan arasında öğretim görevlisi ve 2002 yılından itibaren de Yardımcı Doçent olarak aynı üniversitede çalışmaktadır. Başlıca çalışma alanları; içten yanmalı motorlar, yakıtlar ve yanma, taşıt kaynaklı kirleticiler ve kontrolü, alternatif motorlar yakıtlar ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği olarak sayılabilir.Kendi alnında yayınlanmış çok sayıda ulusal ve uluslararası makalesi, bildirileri ve projeleri vardır. Nisan 2004 tarihinden itibaren Bursa Makine Mühendisleri Odası LPG-AİTM komisyon başkanlığını yürütmektedir. Halen Uludağ Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü, Otomotiv Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Yrd.Doç.Dr.Rıdvan Arslan

1985 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Eğitimi Ana Bilim dalından mezun oldu. İki yıl süreyle Malatya Ş.K.Ö. Endüstri Meslek Lisesi'nde Motor bölümü öğretmeni olarak çalıştı. 1988 yılında Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Otomotiv Programı'na Öğretim Görevlisi olarak atandı. U.Ü. Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde 1990 yılında yüksek lisansını, 1997 yılında doktorasını tamamladı. 1990 yılında YÖK/DB Endüstriyel Eğitim Projesi kapsamında İngiltere'de bulundu. 1999 yılında Yardımcı Doçentliğe atandı. 2002 yılında MEB YÖK Meslek Yüksekokulları Program Geliştirme Projesinde Otomotiv İhtisas Komisyonu raportörü olarak görev yaptı. Bilimsel çalışmaları taşıt emisyonları, alternatif yakıtlar, otomotiv elektroniği ve teknik eğitimde kalite konulan üzerinde yoğunlaşmıştır.

İki adet basılmış kitabı, bir adet basılmamış ders notu, uluslar arası ve ulusal olmak üzere çok sayıda makalesi ve projeleri vardır. Halen UÜ.TBMYO'da Teknik Programlar Bölüm Başkam olarak çalışmaktadır.

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 244
  • Basım Tarihi: Ocak 2004
  • Kaçıncı Baskı: 2.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Ocak 2008
  • Ebat: 16 X 23

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi