Meydan Okuyan Kadınlar

Annette kadınların suda daha rahat hareket etmelerini sağlayacak başka bir giysi üzerine düşünmeye başladı. İç çamaşırlarını birleştirerek bir örnek dikti ve bu yeni kıyafeti sergi...
-30%

Meydan Okuyan Kadınlar

ISBN:9786254492532
Kağıt:Kuşe
Kapak:Karton
Özel Fiyat 55,30 ₺ Regular Price 79,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%30 İndirim
Açıklama

Annette kadınların suda daha rahat hareket etmelerini sağlayacak başka bir giysi üzerine düşünmeye başladı. İç çamaşırlarını birleştirerek bir örnek dikti ve bu yeni kıyafeti sergilemek için İngiliz Kraliyet Ailesinin önünde yüzmeye davet edildiği günü seçti. İzleyiciler öfkelenmişti, ama Annette farkında olmadan kadınların hayatında devrim yaratmıştı. Belki de onu özetlemenin en iyi şekli şu olabilir: Kadınların bedenlerinin özgürleşmesine yardımcı oldu.
Bu kitap, iktidarı ele geçirip Çin’e en ferah dolu dönemini yaşatan imparatoriçeden dünya rekorunu kıran atlete, çocuk gelin olmaktan kaçıp rap yıldızı olan Sonita’dan araştırmacı gazeteciliği başlatan Nelly Bly’e, kadınların hikâyelerini anlatıyor. 
Bu cüretkâr kadınlar hayatın önlerine çıkardığı engelleri aşıyor ve kendi seçimlerini yapıyor. Kadın olmak, kabile lideri olmayı, uzaya gitmeyi engelleyemiyor. Meydan Okuyan Kadınlar kendine karşı dürüst kalarak hayatını yaşamak isteyen herkes için ilham verici öyküler paylaşıyor.

 

Yazar Penelope Bagieu
Yayınevi Alfa Yayınları
Barkod 9786254492532
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü Kuşe
Kapak Türü Karton
Türü Renkli - Resimli
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 312
Basım Tarihi Nisan 2021
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Nisan 2021
Ebat 19 X 26
Çevirmen Ayşe Meral
Yayın Yönetmeni Mustafa Küpüşoğlu
Grafiker Ebru Aydın
Yorumlar