Matematik Formülleri Tabloları El Kitabı

Bu el kitabının maksadı Matematik. Fizik, Mühendislik ve diğer Fen Bilimleri ile uğraşan öğrenciler ve araştırıcılara yararlı olabilecek Matematik formül ve tablolarını kapsamaktad...
-15%

Matematik Formülleri Tabloları El Kitabı

ISBN:9789755400228
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 29,75 ₺ Regular Price 35,00 ₺
1 İş Günü İçinde Kargoda
%15 İndirim
Açıklama

Bu el kitabının maksadı Matematik. Fizik, Mühendislik ve diğer Fen Bilimleri ile uğraşan öğrenciler ve araştırıcılara yararlı olabilecek Matematik formül ve tablolarını kapsamaktadır. Bunu yaparken çok özel sonuçlardan ziyade pratikte çok ihtiyaç duyulan formül ve tabloların dahil edilmesine dikkat edilmiştir. Sonuçlar çok güvenilirlik ve kolaylıkla anlaşılması için her gayret bu sonuçların tam ve kısaltılmış olarak gösterilmesi için yapılmıştır.
Bu kitap elemanter konularla birlikte ileri seviyedeki konuları kapsar. Cebir, geometri, trigonometri, analitik geometri ve analiz derslerinden elemanter konuları ihtiva eder. Diferansiyel denkler, vektör analiz. Fourier serileri gamma ve beta fonksiyonları. Bessel ve Legendre fonksiyonları. Fourier ve Laplace transformasyonları, eliptik fonksiyonlar ve değişik diğer özel fonksiyonlardan ileri seviyedeki konuları ihtiva eder. Özel ilgi alanına ve ulaşılan seviyeye bakmaksızın öğrencilerin ve araştırıcıların ihtiyaç duyduğu önemli Matematik sonuçların çoğu tek bir ciltte toplanmıştır.

Yazar Murray R. Spiegel
Yayınevi Bilim Teknik Yayınevi
Barkod 9789755400228
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 262
Basım Tarihi Ocak 2007
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Ocak 2007
Ebat 12 X 19
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi