Bugün 211 kisi bu ürünü görüntüledi

Kuyucaklı Yusuf

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
21,00 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 30,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

279 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

2 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  trajik ve romantik bir aşk hikayesi...
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  Bu fiyata alınacak en iyi kitaplardan. Sabahattin Ali'nin her kitabı gibi bu da çok güzeldi. Alın, aldırın pişman olmazsınız

2 madde

Göster sayfa başı

"Bu manasız ve yabancı hayatta bir tek şeye hakikaten sarılmış, hakikaten inanır gibi olmuştu. Bu da karısı idi. Muazzez'in varlığı Yusuf için büyük, boşlukları dolduracak mahiyette bir şey değildi, fakat onun yokluğu müthişti. Onun bu kadar sebepsiz yere, bu kadar insafsızca Yusuf'un hayatından koparılması çıldırtacak kadar acı idi. Hayatında asıl aradığı şeyin Muazzez olmadığını biliyordu, fakat Muazzez olmadan bunu aramaya muktedir olamayacağını sanıyordu."

Kuyucaklı Yusuf Türk edebiyatının belki de en romantik kahramanıdır. Hayatın ve insanların zalimliği karşısındaki naif duruşu ile bir yandan trajik bir sona ilerlerken, bir yandan da yaşadığı lirik aşk hiyakesinin kahramanı olarak edebiyat tarihinde yerini almıştır.

 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 224
 • Basım Tarihi: Ocak 1999
 • Kaçıncı Baskı: 103.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Mayıs 2023
 • Ebat: 13,5 X 21

Kuyucaklı Yusuf Kitabı

Kuyucaklı Yusuf, Sabahattin Ali’nin en çok okunan kitapları arasında yer alıyor. O zamana kadar dile getirilmemiş pek çok konuya değinen Kuyucaklı Yusuf kitabının Türk edebiyatındaki yeri ve önemi tartışılamaz. Bu kitaba kadar yazılan diğer kitapları konusu genellikle Batılılaşma üzerine kuruluyken Kuyucaklı Yusuf kitabının konusu toplumsal yapı içerisindeki çarpıklık ve ezilen halktır.

Okudukça kitabın içine girer ve adeta hikâyenin bir kahramanı gibi hissedersiniz kendinizi. Samimi bir anlatımla okurunu kucaklayan Kuyucaklı Yusuf, belki de Türk edebiyatının en romantik kahramanlarından biridir. İnsanlığın ve hayatın zalimliği karşısında naif duruşuyla bir yandan trajik bir sona yaklaşırken bir yandan da yaşadığı aşk hikâyesinin kahramanı olarak Türk edebiyatında yer edinmiştir.

Kuyucaklı Yusuf, köylü ve ayrıcalıkla sınıf arasındaki çatışmayı konu alan sembolik romanlardan biridir. Merak edilen noktalardan biri de, Kuyucaklı Yusuf neyi anlatıyor? Kuyucaklı Yusuf’un kendisini evlat edinen Kaymakam’ın kızı Muazzez’e olan aşkı ve onun mutlu olmasını istemeyen kişilerle verdiği mücadele anlatılmaktadır.

Sabahattin Ali kitap setini satın alarak yazarın en güzel kitaplarına sahip olabilirsiniz.


Kuyucaklı Yusuf Kitabının Kısa Özeti ve Konusu


Kuyucaklı Yusuf kitabını satın almayı düşünenler kitabın özetini ve konusunu oldukça merak etmektedir. Haydi, kısaca göz atalım.

Yusuf, onu evlatlık edinen Kaymakam’ın kızıyla aynı çatı altında büyümüş ve yıllar geçtikçe de Muazzez’e karşı duygusal anlamda sevgi beslediğini fark etmiştir. Yusuf, Muazzez, Kaymakam ve köylü etrafından şekillenen Kuyucaklı Yusuf kitabında toplumlar normlar ve baskılar başarılı bir şekilde okura aktarılmıştır. İnsanın içi dünyasına ve toplum gerçeklerine dengeli bir şekilde yer vermesiyle Türk romancılığını bir üst noktaya taşıyan eserlerdendir Kuyucaklı Yusuf.

 


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi