-%25
Bugün 211 kisi bu ürünü görüntüledi

Kuyucaklı Yusuf

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
12,00 ₺ 16,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

95 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

1 Ürün

Göster sayfa başı
  1. Yorumlayan : Gönderilme
    Bu fiyata alınacak en iyi kitaplardan. Sabahattin Ali'nin her kitabı gibi bu da çok güzeldi. Alın, aldırın pişman olmazsınız

1 Ürün

Göster sayfa başı

"Bu manasız ve yabancı hayatta bir tek şeye hakikaten sarılmış, hakikaten inanır gibi olmuştu. Bu da karısı idi. Muazzez'in varlığı Yusuf için büyük, boşlukları dolduracak mahiyette bir şey değildi, fakat onun yokluğu müthişti. Onun bu kadar sebepsiz yere, bu kadar insafsızca Yusuf'un hayatından koparılması çıldırtacak kadar acı idi. Hayatında asıl aradığı şeyin Muazzez olmadığını biliyordu, fakat Muazzez olmadan bunu aramaya muktedir olamayacağını sanıyordu."

Kuyucaklı Yusuf Türk edebiyatının belki de en romantik kahramanıdır. Hayatın ve insanların zalimliği karşısındaki naif duruşu ile bir yandan trajik bir sona ilerlerken, bir yandan da yaşadığı lirik aşk hiyakesinin kahramanı olarak edebiyat tarihinde yerini almıştır.

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 224
  • Basım Tarihi: Ocak 1999
  • Kaçıncı Baskı: 100.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Mayıs 2022
  • Ebat: 13,5 X 21
İnsanlarla ve toplumla yaşayacağı sorunlar daha küçük yaştan kendini göstermiştir Yusuf’ta. Hiçbir zaman alışamayacağı kenti, kentli yaşayışını ve kalabalıkları, kaderin ona çocukken ördüğü ağlar yüzünden görmek, deneyimlemek zorunda kalacak ve çatışma kaçınılmaz olacaktır. Sabahattin Ali, bu ölümsüz eseriyle, edebiyatımıza çok özgün bir “yabancı” kazandırıyor. Kuyucaklı Yusuf, insanın iç dünyasına ve toplum gerçeklerine dengeli bir şekilde yer verişiyle romanımızı bir üst noktaya taşıyan eserlerden.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi