Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç

Enis Batur'un Önsözüyle “Hüseyin Rahmi’nin romanlarının, öykülerinin popüler boyutunun ağır bastığı tartışılmaz: Sürükleyici, olumlu anlamıyla ‘eğlendirici’, çok renkli kara...
-30%

Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç

ISBN:9786059799249
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 11,20 ₺ Regular Price 16,00 ₺
2 İş Günü İçinde Kargoda
%30 İndirim
Açıklama

Enis Batur'un Önsözüyle

“Hüseyin Rahmi’nin romanlarının, öykülerinin popüler boyutunun ağır bastığı tartışılmaz: Sürükleyici, olumlu anlamıyla ‘eğlendirici’, çok renkli karakterlere yaslı, delifişek olay örgüsüne sahip olmalarına karşın hiçbiri ‘hafif’ yapıtlar olarak değerlendirilemez. Güçlü kültür altyapısı vardı yazarın, Schopenhauer ya da Nietzsche gibi zorlu düşünürlere ilgi duymuştu. Münzevi bir yaşam sürüyordu Heybeliada sırtlarındaki köşkünde; gelgelelim sonsuz bir depo oluşturmuştu topluma yönelik gözlemlerinden. Üstüne üstlük, özel bir üslûp yaratmayı bilmiş, gündelik konuşma dilinden yazısına dengeli bir köprü kurmuştu.

Hüseyin Rahmi Gürpınar edebiyatımızın en verimli yazarlarından biriydi. Kitapları, bugün de benzerlerine şehirlerimizde, sokaklarımızda rastladığımız insan portreleri ve dramlarıyla okuru sarıp sarmalamayı sürdürüyor.”

- Enis Batur

Yazar Hüseyin Rahmi Gürpınar
Yayınevi Kırmızı Kedi
Barkod 9786059799249
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 196
Basım Tarihi Ocak 2015
Kaçıncı Baskı 3.Baskı
Son Basım Tarihi Haziran 2017
Ebat 12,5 X 18,5
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi