Bugün 211 kisi bu ürünü görüntüledi

Kürk Mantolu Madonna

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
14,30 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 22,00 ₺

3 İş Günü İçinde Kargoda

175 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

7 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  yazar aşkı ne güzel anlatmış
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  olağanüstü bir hikaye okumak için geç kalmışım. yaşattığı duyguların etkisinden çıkmam uzun zaman alacak
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  çok beğendim
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  hafızalardan silinmeyecek bir son
 5. Yorumlayan : Gönderilme
  Muazzam bir aşk kitabı. İnsan uzun bir süre etkisinden çıkamıyor.
 6. Yorumlayan : Gönderilme
  şimdiye kadar okumadığıma pişman oldum. kahve içenlerin vazgeçilmez kitabı :D kalbe dokunan bir hikayesi var. teşekkürler tamadres
 7. Yorumlayan : Gönderilme
  sabahattin ali tüm eserlerinde vermek istediği duyguyu okurlarına çok iyi aktarıyor kitabı okurken her şey gözümde canlandı ve kendimi o anın içerisinde hissettim kitabı bitirdikten sonra duygusal bir bosluga düstüm kargo ve teslimat iyiyfi

7 madde

Göster sayfa başı


"Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridorlardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bir sabırsızlıkla asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor, rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum "Kürk Mantolu Madonna"yı seyre dalıyor, ta kapılar kapanıncaya kadar orada bekliyordum."

Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamadan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz. Yapıtlarında insanların görünmeyen yüzlerini ortaya çıkaran Sabahattin Ali, bu kitabında güçlü bir tutkunun resmini çiziyor. Düzenin sildiği kişiliklere, yaşamın uçuculuğuna ve aşkın olanaksızlığına (?) dair, yanıtlanması zor sorular soruyor.

 

Türk edebiyatının en çok okunan kitapları arasında yer alan Kürk Mantolu Madonna, okurları sessiz, içine kapanık ve kendi halinde bir insanın zengin iç dünyasına yolculuğa çıkarıyor. Eserlerinde insanların görünmeyen yönlerini ortaya çıkaran Sabahattin Ali’nin bu eserinde de Raif Efendi’nin aslında göründüğünden ne kadar farklı olduğunun farkına varacaksınız. Raif Efendi’nin gençliğini, başarısız iş deneyimlerini ve Maria Puder ile ümitsiz aşkını Kürk Mantolu Madonna kitabının sayfalarından okuyacaksınız. Edebiyatımızın doruk noktalarından biri olan Kürk Mantolu Madonna’yı henüz okumadıysanız hemen uygun fiyat seçenekleriyle siparişinizi verin.

 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 163
 • Basım Tarihi: Şubat 1998
 • Kaçıncı Baskı: 113.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Mart 2023
 • Ebat: 13,5 X 21

Kürk Mantolu Madonna Kitabı

Türk yazar ve şair Sabahattin Ali’nin usta kaleminden çıkan Kürk Mantolu Madonna kitabı, yayımlandığı 1943 yılından günümüze kadar değerini kaybetmeden ulaşmıştır. Günümüzde hala en çok okunan ve satan kitaplar arasında yer alan Kürk Mantolu Madonna, milyonlarca okurla buluşmuştur. Kürk Mantolu kitabının bu kadar başarılı olmasında ve değer görmesinde yazarın başarılı ruh tahlilleri ve usta kaleminin büyük etkisi vardır. Kuyucaklı Yusuf kitabı başta olmak üzere kaleme aldığı tüm eserleriyle adından sıklıkla bahsettiren yazar, Türk edebiyatına çok değerli bir eser kazandırmıştır.

Kürk Mantolu Madonna, okurlarını kendi halinde, sessiz ve içine kapanık bir insanın zengin dünyasında keşfe çıkarıyor. Romanın bir tercüme bürosunda çalışan anlatıcısı, büronun eski çalışanlarından Raif Efendi ile ahbaplık kurar. Bir gün hastalanan Raif Efendi’yi evinde ziyarete gider ve ona ait bir defter keşfeder. Gençliğini, başarısız iş deneyimlerini ve ümitsiz aşkı Maria Puder ile olan ilişkisini okuyunca Raif Efendi’nin göründüğünden ne kadar farklı biri olduğunu anlar. Kürk Mantolu Madonna, edebiyatımızın doruk noktalarından biri.

Sabahattin Ali’nin en çok okunan kitapları arasında yer alan Kürk Mantolu Madonna’yı henüz okumadıysanız hemen sepetinize ekleyin ve uygun fiyatlarla satın alın. Her dönemin en çok kitabına kitaplığınızda yer açın.

Kürk Mantolu Madonna Kitabının Kısa Özeti ve Konusu


Türk edebiyatının en önemli romanlarından biri olan Kürk Mantolu Madonna kitabı konusu, karakterleri ve olay örgüsüyle adından sıklıkla bahsettiriyor. Aşk, yalnızlık ve yabancılaşma temaları ekseninde şekillenen roman, psikolojik bir alıntı olarak da kabul ediliyor. Daha çok bir aşk hikâyesi olarak kabul görse de aslında insanın yalnızlaşma ve toplumdan giderek uzaklaşma sürecini konu almıştır. Yazarın başarılı psikolojik tahlil yeteneğiyle Kürk Mantolu Madonna kitabını okurken adeta bu hisleri yaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Kürk Mantolu Madonna kitabı, iki hikâyeden oluşuyor. Birinci hikâyede Rasim’in iş bulması ve Raif Efendi ile tanışması konu alınmıştır. Kimseyle konuşmayan, sessiz sakin Raif Efendi’yi gözlemleyen ve onu daha yakında tanımak isteyen Rasim’in anlatımıyla Raif Efendi tanıtılmıştır. Raif Efendi’nin neden bu kadar topluma yabancı ve yalnız olduğunu kendisinin kaleme aldığı siyah kaplı defterle öğreneceksiniz. İkinci hikâyenin konusuysa Raif Efendi’nin kimseye anlatmadığı aşk hikâyesidir. Okurları Raif Efendi’nin gençlik yıllarına götüren siyah kaplı defter, Almanya’da bir resim sergisinde Maria Puder ile tanışmasını ve birbirlerine âşık olmasını anlatıyor.


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi