-%25
Bugün 211 kisi bu ürünü görüntüledi

Küçük Prens

13,50 ₺ 18,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

95 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

4 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  güzel bir klasik, çocuk bakış açısını güzel yansıtmış. teşekkürler tamadres
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  hızlı ve sorunsuz teslimat
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  Her yaşa hitap eden bir kitap. Anlatmaya gerek yok, herkes okusun
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  her ne kadar çocuk kitabı gibi dursa da yetişkinler için de ders niteliğinde anlatılar var. büyük küçük herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap. ayrıca ürün sorunsuz elime ulaştı teşekkürler

4 madde

Göster sayfa başı

"İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir."

"Evvel zaman içinde bir Kücük Prens varmış. Kendinden bir parmak büyük bir gezegende oturur, hep bir arkadaş ararmış...” Ünlü Fransız romancı Antoine de Saint-Exupery'nin dünyanın her yanından milyonlarca okurun başucu kitabı olan unutulmaz eseri Küçük Prens, yazarın suluboya resimleri ve Cemal Süreya-Tomris Uyar'ın incelikli çevirisiyle hem yeni hem de sadık okurlarını selamlıyor.  

 

Fransız yazar Antoine de Saint – Exupery’nin milyonlarca okura ulaşan Küçük Prens kitabı, büyük küçük herkesin severek okuduğu kitaplar arasında yer alıyor. Küçük Prens kitabı dostluğun ve sevginin getirdiği sorumlulukları son derece yalın ve naif bir şekilde ele almıştır. En çok okunan kitaplardan biri olan Küçük Prens'i uygun fiyat ve hızlı kargo avatajlarıyla satın alabilirsiniz.

 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 112
 • Basım Tarihi: Ocak 2015
 • Kaçıncı Baskı: 28.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Mayıs 2022

Küçük Prens Kitabı


Küçük Prens, Antoine de Saint – Exupery tarafından 1943’te kaleme alınan masalsı bir eserdir. Çizimler ve anlatımıyla oldukça etkileyici olan Küçük Prens kitabının konusu, bir çocuğun gözünden yetişkinlerin hayatlarıdır. Tüm dünyanın en çok okunan kitapları arasında yer alan eser, tıpkı Şeker Portakalı gibi, çocuk kitabı olarak görülse de aslında tüm yaştaki okurlara nitelikli mesajlar verecek bir eserdir. Yüksek edebi değeriyle günümüzde de en çok satanlar listesindeki yerini koruyan Küçük Prens, çöle düşen bir pilotun burada başkahramanla karşılaşmasından sonra yaşadıklarını ve Küçük Prens’in gezegenlere yaptığı yolculukları konu alıyor. Aynı zamanda çocukluğun saflığı ve hayal gücüyle burada gördüğü yetişkinlerin bakış açılarının ve hayat tarzlarının olumsuz yönlerini eleştiriyor.  

Pek çok farklı sanat dalına ilham olan Küçük Prens kitabı, yazıldığı günden beri tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Tüm dünyada en çok okunan ve satılan kitapların başında gelen Küçük Prens adeta bir fenomene dönüşmüştür. 250’den fazla dile çevrilmiş eser, felsefik mesajlar da vererek okurların gerçekliğin ve gerçeğin ne olduğunu sorgulamalarına imkan tanıyor.

Küçük Prens Kitabı Ne Anlatıyor? Kısa Özeti


Küçük Prens, kendi gezegeninde yetiştirdiği bir çiçekle beraber yaşıyor. Bu çiçeği nasıl daha iyi büyütebilirim düşüncesine kapılarak araştırma yapmaya karar vermesiyle olaylar gelişir. Araştırma yapmak için gezintiye çıktığı altı farklı gezegende iş adamı, fenerci, kral gibi farklı kişilerle karşılaşır. Karşılaştığı bu kişilerin fazla ego, otoriterlik, amaçsızlık gibi farklı olumsuz yönleri olduğunu fark eden Küçük Prens, bu davranışları kendine has tarzıyla yorumluyor.

Küçük Prens kitabındaki bu yolculuklar, yazarın II. Dünya Savaşı sonrasındaki toplum düzenine karşı geliştirdiği eleştirinin bir metaforu olarak görülüyor. Yolculuk yaptığı gezegenler arasında Dünya da var. Küçük Prens, Dünya’da ilginç bir olayla karşılaşıyor.

Çocuk bakış açısını ve hayal gücünü koruyabilmenin önemine vurgu yapan Küçük Prens kitabını satın almak için tamadres’i tercih edebilirsiniz.


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi