Bugün 211 kisi bu ürünü görüntüledi

Küçük Kara Balık

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
42,25 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 65,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

279 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

2 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  Çok satanlar listesinde görünce almak istedim, ben de herkese gözüm kapalı öneririm. Bu arada büyükler de keyif alır
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  çocuklarımın çok hoşuna gitti :)

2 madde

Göster sayfa başı

Nehrin sonunu ve büyük denizleri merak ediyordu Küçük Kara Balık.
Nehrin nereye aktığını öğrenmeye kararlıydı! 
Ne pahasına olursa olsun bu yolculuğa çıkmalıydı!
Önünde zorlu bir yol vardı: büyük balıklar, yengeçler, kılıç balıkları ve pelikanlar… 
Küçük Kara Balık yılmadı, dünyayı izleyerek ve öğütlere kulak vererek yolculuğuna devam etti.
Samed Behrengi, klasikleşmiş eseri 
Küçük Kara Balık ile sınırları aşmanın ancak cesaret ve kararlılıkla gerçekleşeceğini keyifli bir dille anlatırken yeni ufuklara açılmak için cesaret yüklüyor.

 • Kapak Türü: Karton
 • Türü: Renkli Resimli
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 54
 • Basım Tarihi: Ekim 2016
 • Kaçıncı Baskı: 2.Baskı

Küçük Kara Balık Kitabı

İranlı çocuk kitabı yazarı Samed Behrengi’nin kaleme aldığı Küçük Kara Balık kitabı, 7’den 70’e her yaştan okurun beğenisini kazanmıştır. Bir Şeftali Bin Şeftali kitabı başta olmak üzere tüm kitaplarıyla büyük başarı yakalayan yazar, Küçük Kara Balık kitabı ile çocukların hayal gücünü geliştiriyor ve sorgulama becerilerinin gelişmesini sağlıyor.

Küçük Kara Balık kitabına konu olan kara balık, pek çok kişinin yapamadığı bir şey yaparak hayatı sorguluyor ve toplumdaki çoğu kişi kendi sınırlarını bilmeden çizilen sınırlar içinde yaşarken o, kendi sınırlarını çizmeye karar veriyor.

Bir gün, annesinin biricik evladı küçük kara balık, içinde yüzdüğü suların nereye aktığını sorgulamaya başlamış. Bir kere sorgulamaya başlayınca da onu girdiği bu sorgudan kimse çıkaramazmış. Küçük Kara Balık hikâyesini okurken cesaretin, azmin ve yeni dünyalar keşfetmenin ne kadar önemli olduğunun bir kez daha farkına varacaksınız. Kısa hayatında karşılaştığı hiçbir zorluğa karşı asla pes etmeyen bir yazardan, büyük küçük herkesin mutlaka okuması gereken başucu eseri.

İlk sayfasından son sayfasına kadar derslerle dolu Küçük Kara Balık kitabını henüz okumadınız mı? Hemen sepetinize ekleyerek size özel fırsatlardan yararlanabilir ve sipariş verebilirsiniz. Uldız ve Kargalar ve Diğer Masallar kitabı başta olmak üzere yazarın tüm kitaplarına tamadres’ten ulaşabilirsiniz. Siz de Küçük Kara Balık kitabının ne anlattığını merak mı ediyorsunuz? Haydi Küçük Kara Balık kitabının konusuna ve kısa özetine göz atalım.


Küçük Kara Balık Kısa Özeti ve Konusu


Küçük Kara Balık kitabının konusu, denizin en derin sularında yaşayan yaşlı bir balığın on iki bin çocuğuna ve torunlarına anlattığı hikâyedir. Bu hikâyede bir nehirde yaşayan küçük kara balık var. Bu balık, çevresindeki tüm baskılara rağmen denize ulaşma çabası ve canı pahasına özgürlüğe ulaşma çabasıyla onu engellemeye çalışan diğer tüm balıklara yol gösterici olmuştur.

Bir gün küçük kara balık yaşadığı yerden sıkılır ve yeni yerler keşfetmek ister. Annesi her ne kadar başka yerlerin olmadığı dile getirse de bir gün annesini geride bırakarak yaşadıkları gölü terk eder ve derenin akıntısına kapılarak uzaklara gider. Bir yerde kurbağa yavruları görür ve bu yavrular ilk defa farklı bir canlı gördükleri için balıktan korkarlar ve onu istemezler. Daha da ileride bir kertenkele görür. Kertenkele ana pelikanın torbasına düşerse ölmemesi için ona torbayı delecek bir kama verir.

Küçük kara balık, etrafı gördükçe daha çok meraklanmaya, sorgulamaya ve fikir üretmeye başlar. Daha ileride de balık sürüsü gören kara balık, onlara ırmağa gitmek istediğini söyler ancak tüm balıkta ırmaktaki pelikandan korkmaktadır. Birkaç balıkla yola çıkarlar ve biraz ilerledikten sonra pelikanın torbasına düşerler. Tüm balıklar küçük kara balığı suçlar ve onları bırakması için pelikana yalvarır. Pelikan da küçük kara balığı öldürürlerse onları bırakacağını söyler. Küçük kara balık ölü taklidi yaparak kertenkelenin ona verdiği kamayla torbayı deler ve kaçar.

Pelikanın torbasından düştüğü gibi bir kara batak küçük kara balığı yakalar ve yavrularına yem etmek için karaya götürür. Kara batakla ne kadar konuşsa da onu ikna edemez ve kaçamaz. Kara batağın midesini inen balık, orada minik bir balık görür ve onun kaçmasına yardım eder. Kendisinin de kurtulması için elindekiyle kamayla kara batağı öldürür. Bu olaydan sonra bir daha hiç kimse küçük kara balıktan haber almamıştır.


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi