-%30
Bugün 211 kisi bu ürünü görüntüledi

Küçük Feministin Kitabı

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
28,00 ₺ 40,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

95 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

5 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  güzel
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  sorunsuz teslimat zarar görmeden geldi
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  Çizimleriyle dikkat çekici, akıcı ve eğitici bir kitap ✨✨ kızımdan sonra ben de okudum
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  kız erkek tüm çocuklara okutulması gereken bir kitap. çevirisi de çok başarılı. Akıcı ve eğlenceli gönül rahatlığıyla tavsiye ederim
 5. Yorumlayan : Gönderilme
  feminizmi yanlış anlayan bir toplum olarak büyük küçük herkesin okuması gerekiyor. özellikle de çocuklara okutmamız gerekiyor.

5 madde

Göster sayfa başı

Feminist çocuk ve gençlik edebiyatının kült eserlerinden biri olan kitap İsveçli yazar ve sanatçı Sassa Buregren’in kaleminden çıkan Küçük Feministin Kitabı uzun yıllar dünyanın farklı yerlerindeki küçük kızlara ulaştı. İsveç’te yaşayan Ebba bir gazete haberini okurken adeta bir aydınlanma yaşar ve kadınlarla erkekler üzerine düşünmeye başlar. Sonra, gözlemlediği haksızlığa karşı neler yapabileceğini anneannesiyle ve arkadaşlarıyla konuşmaya başlar.
Bu işler hep böyle miydi, bunun bir çaresi yok mudur, bu konuda hangi yazarlar, ne zaman, neler yazdılar? Sınıfta sözünü kesen oğlanlarla, kızlara kendilerini kötü hissettiren reklamlarla vb. nasıl baş edebiliriz? Dünyanın en iyi feminist çocuk kitapları arasında sayılan Küçük Feministin Kitabı, Türkiye’ye uyarlanmış önerileriyle Güldünya Yayınları’nda.

 

İsveçli yazar Sassa Buregren’in kaleme aldığı Küçük Feministin Kitabı, feminist çocuk ve gençlik edebiyatının en önemli eserleri arasında yer alır. Yayımlandığı günden günümüze kadar dünyanın pek çok noktasındaki kızlara ulaşan Küçük Feministin Kitabı’nın konusu, Ebba’nın kadınlar ve erkekler arasında gözlemlediği haksızlıklarla başa çıkmak için verdiği mücadeledir. Küçük Feministin Kitabı, en iyi feminist çocuk kitaplarından biridir.

 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 128
 • Basım Tarihi: Temmuz 2015
 • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Temmuz 2015
 • Ebat: 15 X 20

Küçük Feministin Kitabı

İsveçli yazar ve sanatçı Sassa Buregren’in kaleme aldığı Küçük Feministin Kitabı, çocuk ve genç edebiyatının en önemli eserleri arasında yer alır. Kıpır Kıpır kitabı gibi toplumsal normları yok sayan çocuk kitabı Küçük Feministin Kitabı’nın hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından okunması tavsiye edilir.

Küçük Feministin Kitabı, toplumsal cinsiyete dair sorular ve eşitsizliğe müdahale sorularıyla başlayan ve kadınların eşitlik mücadelesinin temel uğraklarından söz etmektedir.

Küçük Feministin Kitabı Konusu ve Kısa Özeti

Küçük Okur İçin Demokrasinin El Kitabı kitabını da yazan Sassa Buregren, Küçük Feministin Kitabı ile en çok satan çocuk kitapları arasına girmiştir.

Ebba bir gün gazete karıştırırken G – 8 zirvesine ilişkin bir fotoğraf görür ve fotoğrafta takım elbiseli, hayli ciddi görünümlü adamlar vardır. Fotoğrafı gören Ebba’nın aklında pek çok soru takılır. Bu adamlar kim? Dünyayı neden sekiz adam yönetiyor? Dünyada onca insan varken neden bu adamlar? Neden aralarında hiç kadın yok?

Ebba’nın sorularına eşitlik mücadelesi vermiş yeğeni Jorinda, değişim için değişim isteyenlerin sayısının artması gerektiği cevabını vermiştir. Bunun üzerine Ebba kendi Beşler Grubu’nu kurmaya karar verir. Gruba iki erkek arkadaşını da dahil eder. Toplumsal normlar ve cinsiyet eşitsizliği üzerine tartışmalar yaptıktan sonra kendi sloganları da bulurlar: ‘’ Ben, benim. Olduğum gibi olmalıyım! ‘’

Dünyanın en iyi feminist kitapları arasında yer alan Küçük Feministin Kitabı’nı satın alarak Ebba’nın cinsiyet eşitsizliği konusunda verdiği mücadeleye tanık olabilirsiniz.


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi