Kripto Para ve Blockchain Teknolojisi Ekonometrik Zaman Serisi Analizi

Son dönemlerde popülaritesi giderek artan ve başta Bitcoin olmak üzere ilgi odağı haline gelmiş kripto paralar, işlemleri güvence altına almak için kriptografik şifreleme algori...
-25%

Kripto Para ve Blockchain Teknolojisi Ekonometrik Zaman Serisi Analizi

ISBN:9786257280914
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 33,75 ₺ Regular Price 45,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
Sadece 3 adet kaldı
%25 İndirim
Açıklama

Son dönemlerde popülaritesi giderek artan ve başta Bitcoin olmak üzere ilgi odağı haline gelmiş kripto paralar, işlemleri güvence altına almak için kriptografik şifreleme algoritmasını kullanan, üçüncü kişiye bağlılığı ortadan kaldırarak eşler arası bir sisteme dayanan ve merkezi bir otoriteye bağlı olmayan para birimleri olarak bilinmektedir. Bir yatırım aracı olarak kripto para birimlerine olan ilgi giderek artsa da henüz çok yeni ve alışılmış para birimlerinden farklı olması kripto paraların ne olduğu, türlerinin ne olduğu ya da ne işe yaradığı gibi teorik bilgilerin yetersizliğinin yanı sıra, bu para birimlerinin işleyişi ve diğer ekonomik faktörlerle olan ilişkileri yönünden de bilgi eksikliklerinin bulunmasına neden olmuştur.

Bu durumlar insanların aklında soru işaretleri bırakmış ve kripto paralara karşı oluşan ön yargılar da engellenememiştir. Bu kitap kripto paralara yönelik piyasada olan bilgi eksikliklerini azaltmak için konuyu bütünüyle ele almış ve özellikle kripto paraların arkasında yatan Blokzincir teknolojisini ayrıntılı bir şekilde açıklamıştır. Aynı zamanda kripto para içerisinde önemli bir paya sahip olan ve kriptoloji olarak adlandırılan şifreleme bilimi ile bunun tekniklerini matematiksel yöntemlerle açıklayıp kripto parayla olan ilişkilerini ortaya koymuştur. Bu amaçla bu kitap, kripto paralar ve işleyişlerini merak eden ve ekonomi ile ilgilenen herkesin okuması gereken başucu kitapları arasında yer alacaktır.

Yazar
Yayınevi Hiperlink Yayınları
Barkod 9786257280914
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 231
Basım Tarihi Şubat 2021
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Şubat 2021
Ebat 13,5 X 21
Yorumlar