Bugün 311 kisi bu ürünü görüntüledi

Körlük

Puan:
3. Hamur
Kapak: Karton
88,20 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 140,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

175 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

6 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  5 yıldızı hak ediyor
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  çok farklı bir yapıt
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  kitabı çok beğenerek okudum, baskı kaliteliydi teşekkürler tamadres ????
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  gördüğümüzü zannederken aslında görmediğimizin farkına varmak...keşke daha önce okusaydım dediğim bir kitap. herkese tavsiye ediyorum
 5. Yorumlayan : Gönderilme
  İnsanların yaşadıkları zorluklar karşısındaki aldıkları tavır ve haller. Anlatıldığı kadar vermiş. Hızlı kargo için de teşekkür ederim süper hizmet
 6. Yorumlayan : Gönderilme
  KİTABIN KONUSU GERÇEKTEN ÇOK FARKLI VE ETKİLEYİCİYDİ. SAYFA VE KAPAK KALİTELİYDİ HASAR GÖRMEDEN TESLİM EDİLDİ

6 madde

Göster sayfa başı

Adı bilinmeyen bir ülkenin adı bilinmeyen bir kentinde, arabasının direksiyonunda trafik ışığının yeşile dönmesini bekleyen bir adam ansızın kör olur. Ancak karanlıklara değil, bembeyaz bir boşluğa gömülür. Arkasından, körlük salgını bütün kente, hatta bütün ülkeye yayılır. Ne yönetim kalır ülkede, ne de düzen; bütün körler karantinaya alınır. Hayal bile edilemeyecek bir kaos, pislik, açlık ve zorbalık hüküm sürmektedir artık. Yaşam durmuştur, insanların tek çabası, ne pahasına olursa olsun hayatta kalmaktır. Roman, kentteki akıl hastanesinde karantinaya alınan, oradan kurtulunca da birbirinden ayrılmayan, biri çocuk yedi kişiye odaklanır. Aralarında, bütün kentte gözleri gören tek kişi olan ve gruptakilere rehberlik eden bir kadın da vardır. Bu yedi kişi, cehenneme dönen bu kentte, hayatta kalabilmek için inanılmaz bir mücadele verir. Saramago’nun müthiş bir gözlem gücüyle betimlediği bu kaotik dünya, insanın karanlık yüzünün simgesi.

Körlük, ürkütücü bir roman, beklenmedik bir felaketi yaşayan bir toplumun nasıl çöktüğünün, nasıl bencilleştiğinin ve değer yargılarını yitirdiğinin hikayesi.

Konusunun ürkütücülüğüne rağmen olağanüstü bir şiirsellikle anlatılmış bu unutulmaz roman, usta yazarın belki de en etkileyici yapıtı.

 

Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Jose Saramago tarafından kaleme alınan Körlük kitabı konusu, anlatım tarzı, kahramanlarıyla okurların dikkatini çekmektedir. Körlük kitabında adı bilinmeyen bir ülkede ve bilinmeyen bir zamanda körlüğün salgın bir hastalık gibi yayılması anlatılmaktadır. Körlük kitabının konusu, körlük salgının yayıldığı toplumda korku ve paniğin neden olduğu ahlaka çöküştür.

 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 336
 • Basım Tarihi: Mayıs 2017
 • Kaçıncı Baskı: 38.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Şubat 2023

Körlük

Körlük, 1998 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Jose Saramago’nun en çok okunan romanlarında biridir. 2008 yılında Fernando Meirelles tarafından beyaz perdeye aktarılan Körlük kitabının konusu, körlük salgınının yayıldığı bir toplumda panik ve korkunun hâkim olarak ahlaki değerlerin çöküşüdür. 2004 yılında yazar Jose Saramago, bu romanın devamı olan Görmek kitabını yayımlamıştır. Körlük’te olaylar, bilinmeyen bir ülkede ve bilinmeyen bir zamanda geçer. Ayrıca kitaptaki hiçbir kahramanın adı yoktur, herkes sıfatla anılır. Körlük kitabı hakkında ilginç bir bilgi de kitabının nokta ve virgül haricinde herhangi bir noktalama işareti kullanılmadan yazılmasıdır.
Bilinmeyen bir yerde ve bilinmeyen bir zamanda yaşanan körlük salgınının toplumu nasıl etkilediğini merak ediyorsanız indirimli fiyatlarla Körlük kitabı satın alabilirsiniz.

Körlük Kitabında Ne Anlatılıyor? Kısa Özet

Adı bilinmeyen bir ülkenin adı bilinmeyen bir şehrinde adı bilinmeyen bir adam, araba kullanırken bir anda kör olur ve ‘’ Beyaz körlük ‘’ olarak adlandırılacak bu körlüğün ilk kurbanı olur. Karanlığın değil, beyazlığın içine hapsolan adam, kendini süt denizindeymiş gibi hisseder. Bir salgın haline gelen beyaz körlük oto hırsızına, göz doktoruna ve diğer insanlara bulaşmaya başlar. Bu salgına yakalanan kişiler, hükümet tarafından gözaltına alınarak akıl hastanesinde karantinaya alınır. Güvenlik yetkilileri körlerle temas etmekten çekindikleri için onların kontrolünü sağlayamaz ve dışarısıyla tamamen ilişkisi kesilen körler ölüme terk edilerek zor şartlar altında yaşam mücadelesi verir.
Göz doktorunun eşi de onu yalnız bırakmamak için kör olduğunu söyleyerek içeri girer. Kör olmayan tek kişi doktorun eşidir ve her an kör olacağını düşüncesine kapılarak kimseye gördüğünü belli etmez. Kısa sürede kalabalıklaşan akıl hastanesinde artık gruplaşma, çeteleşme oluşur ve adaletsizlik, bencillik, cinsel istismar görülür. Bir grup körün şiddet kullanarak diğer körlere işkence etmesiyle işler iyice karışır. Kör gibi görünen ancak her şeyi gören doktorun eşi, çetenin başını öldürür ve böylece bir isyan çıkar. İsyan sırasından çıkan yangından faydalanan doktorun eşi, kapıları açarak herkesin kurtulmasını sağlar.
Körler dışarı çıktıklarında nasıl bir hayatla karşılaşırlar? Beyaz körlük salgını son bulacak mı? Tüm bu soruların cevabını merak ediyorsanız Körlük kitabını okuyabilirsiniz. Uygun fiyatları Körlük kitabı satın almak için tamadres’i tercih edebilirsiniz. Hızlı kargo ve indirimli fiyat avantajların yararlanarak pek çok kitaba sahip olabilirsiniz.
.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi