Bugün 911 kisi bu ürünü görüntüledi

Kokular Kitabı - I (Ciltli)

3. Hamur
Kapak: Sert Kapak
147,00 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 245,00 ₺
Ön Okumalı PDF İndir
Ön Okumalı Kitap

24 Saat İçinde Kargoda

279 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

Artık gönül rahatlığıyla “burnunuzun dikine” gidebilirsiniz.
Ama sanmayın ki kokular sadece doğruları söyler.
Kandığımız yalanlar için de bir kılavuz aynı zamanda
Kokular Kitabı. 
“Koku” denince, Türkiye’de akla ilk gelen isim; Vedat Ozan.
İlk kitabı ve uzun soluklu çalışmasının ilk cildi Kokular Kitabı’nda meselenin hemen her cephesini kuşatıyor: mitoloji, kültürel tarih, kimya, ekonomi-politik, psikoloji, edebiyat, gündelik hayat...
Bu kitabı okuduktan sonra; bir bebeği severken, doğalgaz faturanızı yatırırken, başınızın üzerinden bir güvercin sürüsü geçerken, alışveriş yaparken, ansızın nostaljiye kapıldığınızda, kendinizi karşı cinsi etkilemeye çalışırken yakaladığınızda, hatta asansöre bindiğinizde, artık başka çağrışımlarla
düşünmeye başlayacaksınız.
Kokular Kitabı’nı dönüp dönüp okuyacaksınız; 
burnunuzda tütecek...
Ama hepsi bu değil, merak etmeyin! Daha üç cilt sırasını bekliyor: bunun parfümü var, kültürel tarihi var, lezzet boyutu var. Annemizin karnındayken başlayan koku’yla maceramızın ayrıntılı hikâyesi, yine orada başlayan lezzet’le tamamlanacak.
İnsanın gizli pusulası burnun, dolayısıyla koku’nun akla gelen, gelmeyen neredeyse her şeyimize sirayet eden 
dünyasına hoşgeldiniz…
 “Bir odaya girip o odanın duvarındaki bir resmi veya nesneyi tesadüfen görmemiş olabiliriz ama aynı odadaki kokuyu es geçmemiz, atlamamız imkânsız. Bu, kaçınılmaz bir uyaranla karşı karşıyayız, demek.”

 

  • Kapak Türü: Sert Kapak
  • Türü: Siyah - Beyaz
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 390
  • Basım Tarihi: Ocak 2015
  • Kaçıncı Baskı: 10.Baskı
Parfümör ve koku uzmanı Vedat Ozan, alanındaki derin bilgisini akıcı bir dil ve eğlenceli bir üslupla aktardığı Kokular Kitabı’nda, okurlarını kokuların tarihinde yolculuğa çıkarıyor. Gündelik hayattan edebiyata, ekonomiden psikolojiye, mitolojiden kimyaya kadar birçok farklı alanda koku duyusunun ne kadar kuşatıcı olduğunu hayli ilgi çekici örneklerle anlatıyor. Kokular üzerine yıllardır dersler veren, atölyeler düzenleyen ve radyo programları yapan Vedat Ozan’ın bu derinlikli çalışması birçok insanın ufkunu açacak nitelikte.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi