Kampanyalar
Tüm Kampanyalar
Haftanın Fırsatı
-45

Bütün Öyküleri - Joseph Roth (Ciltli)

Joseph Roth
82,50 ₺150,00 ₺

24 Saat Içinde Kargoda

Fırsatları Kaçırma
Yayınevleri
Çocuk Kitapları Ayın Yazarı
Aranıyor...

Üzgünüz, Sonuç Bulunmadı

Kampanya sayfalarımıza göz attınız mı?
Tüm Kampanyalar
-%59
Bugün 211 kisi bu ürünü görüntüledi

Kızıl Veba

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
9,01 ₺ 22,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

120 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

3 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  severek okudum, hediye için de teşekkür ederim paketleme güzeldi
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  Kısa ve sürükleyici. Pandemi döneminde okumak çok ilginçti
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  anlatım şahane, okuduklarım gözümün önünde canlandı

3 madde

Göster sayfa başı

Jack London, 1912 yılında İngiltere’de London Magazine’de yayımlanmaya başlayan Kızıl Veba yapıtıyla “kıyamet sonrası” edebiyatın öncüleri arasına girmiştir. Nüfustaki, bilim ve teknikteki, ekonomideki sıçramaların büyüsüyle gözlerin kamaştığı bir çağda yazar, uygarlığımızın kırılganlığını anımsatır. Yapıtı milyonlarca insanın doldurduğu şehirlerin ve kırların ıssızlığa teslim oluşundaki hızı bütün çarpıcılığıyla ortaya koyar. Yalnızca nüfusun değil, bilginin, üretimin, hatta dilin yitirilişi, eski uygarlıkla köprü olan bir profesörün gözünden yeni insanlığa anlatılır. Peki yeni insanlık bu ihtiyara kulak verecek midir? Kızıl Veba’da yirminci yüzyılın başından yüz yıl sonrasına, 2010’lar dünyasına bakan Jack London’ın öngörülerindeki keskinlik, kitabı bir klasik olmanın ötesinde, günümüz için hâlâ canlı bir eleştiri kılıyor.

 • Kağıt Türü: 1. Hamur
 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Orijinal Dili: İngilizce
 • Sayfa Sayısı: 72
 • Basım Tarihi: Haziran 2020
 • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Haziran 2020
 • Ebat: 12,5 X 20,5
 • Çevirmen: Levent Cinemre

Kızıl Veba Kitabı

1912 yılında The London Magazine’de tefrika edilerek yayımlanan Jack London’ın Kızıl Veba kitabı, modern edebiyatının ilk post apokaliptik metinlerinden biridir. Kurdun Oğlu başta olmak üzere çıkardığı tüm kitaplarda beğeni toplayan Jack London en iyi kitapları arasında yer alan Kızıl Veba’da insanlığın vahşi ve ilkel yaşamına geri dönülebilir ve sadece güçlünün ayakta kalabileceği bir dünya düzenini konu almaktadır.

2013 yılında patlak veren dünya çapındaki bir salgının insan ırkının neredeyse tamamen yeryüzünden sildiği, ilkel hayatın geri döndüğü ve gerçekleşmesi son derece muhtemel yeni bir dünya düzenini tasvir etmiştir. Yazar sevilen kitabında salgın döneminde izole hayatın önemini, nüfusun yoğunluğunu, insanların bu kritik durumlardaki bencilliğini, nüfusun salgındaki rolünü, bireyselciğin ve kolektivizmin karşı karşıya kalmasını, bilim insanlarının özverisini başarılı ve son derece gerçekçi bir şekilde ele almıştır.

Günümüzde yaşanılan pandemi dönemini neredeyse 100 yıl önce kitabında anlatan yazar, kitabın seyircisi değil aktörüdür. Yaşanan salgın döneminde bu kitabı farklı bir bakış açısıyla yeniden okuyabilirsiniz.

Yazarın Uçurum İnsanları, Martin Eden gibi kitaplarını uygun fiyat ve hızlı kargo avantajlarıyla tamadres’ten satın alabilirsiniz. Kızıl Veba kitabını satın almak isteyen okurlar, kitabın konusunu ve özetini oldukça merak etmektedir.


Kızıl Veba Kitabının Konusu ve Kısa Özeti


Okurların en merak ettiği noktalardan biri de, Kızıl Veba ne anlatıyor?

New York’ta başlayan Kızıl Veba, salgına yakalanan kişilerin kısa sürede tüm vücuduna yayılarak saatler içinde öldürüyor. Kısa sürede de tüm dünyaya yayılmıştır. Modern dünyanın yok olmasıyla beraber Dede Smith ve üniversite arkadaşları bir kimya okuluna sığınır. 400 kişinin sığındığı okulda da veba onları bulur ve sadece Dede Smith hayatta kalır.

3 yıl yalnız yaşayan Dede Smith, salgından kurtulan diğer insanlarla karşılaşır ve gruplar halinde yaşayan bu insanlarla yaşamaya başlar. Hedefler; ilkel hayata geri dönmek, yiyecek bulmak ve hayatta kalmak olmuştur.

Medeni ve eski dünyayı hatırlayan sadece Profesör James Howard Smith’ti. Dede Smith’in de tek amacı, gelecek neslin medeni ve yeni bir dünya kurmasını istemesidir.

Birçok klasik esere imza atmış Amerikalı yazar Jack London’ın 1912 yılında kaleme aldığı Kızıl Veba, edebiyat tarihindeki ilk post-apokaliptik bilimkurgu romanlarından biridir. 2012 yılında ortaya çıkıp tüm medeniyetin yok olmasına neden olan bir tür veba salgını sonucunda çağlar öncesindeki ilkel yaşayış biçimine geri dönen insanların durumu çarpıcı bir şekilde anlatılır bu kült yapıtta. İnsanlık, yaşadığı krizlerin ve felaketlerin ardından bir şekilde toparlanmayı başarabilecektir; peki ya bunlardan ders alabilecek midir?

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi