Kitab-ı Duvduvani

“Parodinin etkisini arttıran şey, metnin düz bir okumasının da mümkünolmasıdır. Yani ciddiye de alabilir, postmodern tarihsel romanlardan biriymişçesine de okuyabilirsiniz Kitab-ı ...
-20%

Kitab-ı Duvduvani

ISBN:9786050949704
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 26,67 ₺ Regular Price 33,33 ₺
3 İş Günü İçinde Kargoda
%20 İndirim
Açıklama

“Parodinin etkisini arttıran şey, metnin düz bir okumasının da mümkünolmasıdır. Yani ciddiye de alabilir, postmodern tarihsel romanlardan biriymişçesine de okuyabilirsiniz Kitab-ı Duvduvani’yi. Üstelik böyle bir okuma pratiği içine girdiğinizde, sizin yaptığınız çıkarsamalarla gerçekliğin bir kez daha değiştiğini fark edecek, tarihi yazanlar arasına siz de katılacaksınız.”
A. Ömer Türkeş, Radikal Kitap
 
“Edebiyatın aklımda yer etmiş biçimlerinin büsbütün dışında da olsa, Kitab-ı Duvduvani dönüp bakılacak, postmodern yaratıcılığın edebiyatta nasıl kullanılabileceğine iyi bir örnek olarak el altında tutulacak bir roman.”
Semih Gümüş, Milliyet Sanat
 
“Y. Hakan Erdem’in Kitab-ı Duvduvani adlı romanı tarih-edebiyat ilişkisine odaklanan bir yapıt. (…) [K]ahramanları tarihten değil, edebiyatçıların ana depolarından ‘muhayyile’den ödünç alınmış.”
Behçet Çelik, Cumhuriyet Kitap
 
“Hakan Erdem harika bir roman yazmış. (…) Kitab-ı Duvduvani, yazarı, sadece, tarihçi olduğu, dersini iyi bildiği için değil, kendini edebi gayretkeşlik yerine, sahici bir zihinsel ve yazınsal maceraya bırakabildiği için çok şaşırtıcı, etkileyici bir metin.”
Nuray Mert, Radikal
 
“Gayet oturaklı, ince düşünülmüş bir hinlik var satır aralarında. Zaten anlatılan hikâye de bu hinliğin üzerine görkemli bir şekilde inşa edilmiş.”
Emre Kuzuoğlu, Picus

 

Yazar Y. Hakan Erdem
Yayınevi Doğan Kitap
Barkod 9786050949704
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 456
Basım Tarihi Şubat 2018
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Şubat 2018
Ebat 13,5 X 19,5
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi