-%35
Bugün 211 kisi bu ürünü görüntüledi

Kayıp Tanrılar Ülkesi

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
27,30 ₺ 42,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

95 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

5 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  uzun zamandır ahmet ümit okumamıştım çok özlemişim valla. yine muhteşem bir eser yazmış
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  tamadres süper bir indirim yapmıştı kaçırmadım. sonuna kadar aynı heyecanla okudum.
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  Ahmet Ümit'in en sevdiğim kitabı oldu kesinlikle. konusuyla, kurgusuyla, diliyle, faydalı bilgileriyle çok başarılı bir eser. kargo iki günde elime ulaştı ve paketleme de güzeldi kitap yıpranmamış
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  bir solukta bitirdim. kargo hızlı ve paketleme iyiydi. anlamadan bir sürü tarihi bilgi öğrendim
 5. Yorumlayan : Gönderilme
  Mükemmel bir Ahmet Ümit kitabı. Mitoloji ve polisiye sevenlerin kesinlikle okuması gerektiğini düşünüyorum.

5 madde

Göster sayfa başı

“Babasız çocuklar tanrıya sığınırdı ama o tanrı olmayı seçti.”

Ahmet Ümit’ten polisiyeyi arkeoloji ve mitolojiyle harmanlayan usta işi bir roman. 

Berlin Emniyet Müdürlüğü’nün cevval başkomiseri Yıldız Karasu ve yardımcısı Tobias Becker, göçmenlerin, işgal evlerinin ve sokak sanatçılarının renklendirdiği Berlin sokaklarından Bergama’ya uzanan bir macerada, hayatı ve insanları yok etmeye muktedir sırların peşinde bir seri cinayetler dizisini çözmeye çalışıyor. Soruşturmanın Türkiye ayağında sürpriz bir ismin olaya dahil olmasıyla heyecanın dozu gitgide artıyor.

Kayıp Tanrılar Ülkesi, Zeus Altarı ve Pergamon Tapınağı’nın gölgesinde mitlere günümüzde yeniden hayat verirken, suçun çağlar ve kültürler boyu değişmeyen doğasını bir tokat gibi yüzümüze çarpıyor.

“O yüzden unuttuk dediğiniz yerden başlayacağım. Unutmanın bedelini ödeyecek unutanlar. Cezaların en şiddetlisiyle ödüllendirilecek saygısızlık yapanlar, kalbi yerinden çıkarılacak beni kalbinden çıkaranların, yüzlerinin derisi yüzülecek benden yüz çevirenlerin…”

 

Ahmet Ümit, son kitabı Kayıp Tanrılar Ülkesi’nde mitoloji, arkeoloji ve polisiyeyi harmanlamıştır. Kayıp Tanrılar Ülkesi kitabını okuduktan sonra suçun kültürler ve çağlar boyu değişmeyen bir unsur olduğu gerçeğiyle karşılaşacaksınız. Kayıp Tanrılar Ülkesi kitabının konusu, babasız büyüyen ve yaşadığı kötü olayları büyüyünce tanrı olma isteğiyle aşmaya çalışan katilin hayat hikâyesidir.

 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 504
 • Basım Tarihi: Haziran 2021
 • Kaçıncı Baskı: 2.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Kasım 2021
 • Ebat: 13,5 X 23
 • Çok Yakında Tarih: 2021-06-15 00:00:00
 • Editör: Korkut Erdur

Kayıp Tanrılar Ülkesi Kitabı

Ahmet Ümit’in arkeoloji, polisiye ve mitolojiyi bir araya getirdiği Kayıp Tanrılar Ülkesi kitabı, bu konulara ilgi duyan ya da duymayan herkesin merakını cezbedecektir. Aksiyon ve heyecan dolu bir hikâyeye sahip olan roman, Türk edebiyatının en iyi polisiye roman yazarlarından Ahmet Ümit tarafından kaleme alınmıştır. Beyoğlu’nun En Güzel Abisi ve daha pek çok başarılı esere imza atan yazar, son çıkan kitabıyla da büyük merak uyandırdı.

Kayıp Tanrılar Ülkesi kitabı konusu ve ilham kaynağı ile herkesin dikkatini çekmiştir. Kayıp Tanrılar Ülkesi kitabını satın alarak elinizden düşürmeden tek nefeste okuyabilirsiniz. Okuru içine çekecek ve daha sonra da Berlin’e, Pergamon’a taşıyacak eserin temeli, antik hikâyelere dayanır. Hikâyenin çıkış noktası Berlin’dir.

Kayıp Tanrılar Ülkesi Kitabı Kısa Özeti ve Konusu

Kayıp Tanrılar Ülkesi kitabının konusu, babasız yetişen ve yaşadığı kötü olaylardan büyüdüğünde tanrı olma isteğiyle kurtulmaya çalışan becerikli bir katilin hikâyesidir. Sultanı Öldürmek kitabında da olduğu gibi başarılı olay kurgusu ve anlatım diliyle okurlarının beğenisini kazanmıştır.

 Berlin’de yaşayan katil, yetenekli ve akıllı olduğu için uzun bir süre yakalanamaz. Katil, Yunan mitolojisinin baş tanrısı olan Zeus’un ağzından parşömen kâğıdına, insan kanıyla, şiirler ve destanlar yazar. Kafasındakiler farklı bir karaktere büründürerek dışarıya aktarır. Katilin asıl amacı işlediği cinayetlerle insanlara Roma ve Yunan panteonunda yer alan tanrıları hatırlamaktı.

Kayıp Tanrılar Ülkesi kitabının hikâyesi unutulmuş tanrıları yeniden uyandırmak için kurban vererek pek çok kişinin canını alan seri katilin çevresinde şekillenir. Babasız kaldıktan sonra yaşadığı her şey için ölen babasını suçlar ve onunla hesaplaşmak için Olympos Dağı’na çıkar.

Tanrıların kayıp ülkesine gidebilmek için her şeyi yapmayan hazır olan ve geçmiş travmalarından kurtulamayan birinin yaşadıklarını okumak için Kayıp Tanrılar Ülkesi kitabını satın alabilirsiniz. Kayıp Tanrılar Ülkesi en uygun fiyat seçeneğiyle tamadres’te.


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi