Bugün 211 kisi bu ürünü görüntüledi

Kaplanın Sırtında

Puan:
3. Hamur
Kapak: Karton
61,10 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 94,00 ₺
Stokta Yok

279 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

4 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  Her zamanki gibi akıcı bir anlatımda tadı damağımızda kalan tarihi bir roman
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  gerçekler çarpıtılmadan kurgulanmış
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  Muhteşem bir okuma bizi bekliyor, beğeneceğime eminim
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  Heyecanla beklediğim kitap. Hemen sipariş verdim

4 madde

Göster sayfa başı

“Kaplanın Sırtında Livaneli’nin edebiyat hayatında ilginç bir çıkış. Sultan II. Abdülhamid devrine aynanın öbür tarafından bir bakış… Sürgün Padişah’ın perspektifinden sürükleyici bir anlatım… Dikkat çekici bir üslup…”

İlber Ortaylı

“Kaplanın Sırtında, Abdülhamid rejimini alışılmış klişelerden kurtaran sürükleyici bir roman.”

Taner Timur

“Geçmişin ve geleceğin, devrimin ve çöküşün, büyük hayallerin ve hayal kırıklıklarının beraber yaşandığı yüklü ve zor bir dönemin anlatıldığı önyargısız bir roman...”

Ali Yaycıoğlu

Otuz üç yıl süren bir saltanat, ardından bir gece yarısı gelen Selanik sürgünü…

Tahttan indirilişinin üzerinden bir asırdan uzun bir zaman geçmiş olan II. Abdülhamid’in yaşamının en ilginç evresi Livaneli’nin çağdaş anlatısıyla gün yüzüne çıkıyor. Devrik padişahın, ihtilalci fikirlerin filizlendiği Selanik şehrindeki günleri hem bir vicdan muhasebesi hem de yoğun bir psikolojik gelgit dalgası.

Türk edebiyatının kuşak bağı Zülfü Livaneli, II. Abdülhamid’in tahtını kaybettikten sonra yaşadıklarına odaklanırken, bireyi, toplumu, devleti ve iktidarı sorguluyor. Selanik sürgünü boyunca Sultan’ın ve maiyetinin hususi doktoru olan Tabip Yüzbaşı Atıf Hüseyin Bey’in hatıratından hareketle vücut bulan bu tarihi romanda, iktidar kavramına çarpıcı bir bakış açısı sunuluyor.

 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 324
 • Basım Tarihi: Haziran 2022
 • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Haziran 2022

Kaplanın Sırtında Kitabı

Kültür ve sanat dünyasının önemli isimleri arasında yer alan Zülfü Livaneli yeni kitabı Kaplanın Sırtında ile okurlarıyla buluştu. Beş yıllık bir çalışmanın sonucunda okurlarla buluşan Kaplanın Sırtında kitabı, saltanatının üzerinden bir asırdan uzun bir süre geçse de tartışılmaya devam eden II. Abdülhamid’e yeni bir bakış açısı sunmaktadır. Zülfü Livaneli’nin çok okunan kitapları arasına girmeye aday olan kitap, yayımlanır yayımlanmaz okurların beğenisi kazandı.

Pek çok kişi ideolojik eğilimlerine göre kendi Abdülhamid’ini yaratırken yazar Zülfü Livaneli’nin Kaplanın Sırtında kitabında tartışmalarında arkasındaki gerçek insan ortaya çıkarılmaya çalışılıyor. Osmanlı mülkünü otuz üç boyunca demir yumrukla yürüten sultanın tahttan indirilmesinin ardından II. Abdülhamid ve ailesinin yaşadıklarına odaklanan Kaplanın Sırtında kitabı kısaca günümüzde de merak edilen istibdat dönemini siyaset ve hükümdarın iç dünyasıyla ele alıyor.

Kaplanın Sırtında kitabı satın almak isteyenler konusunu ve ne anlattığını oldukça merak etmektedir. Haydi, Kaplanın Sırtında kitabı neyi anlatıyor kısaca göz atalım.


Kaplanın Sırtında Kitabı Konusu ve Kısa Özeti


Zülfü Livaneli
son kitabı Kaplanın Sırtında’da tahttan indirilişinin üzerinden bir asırdan uzun zamanda geçmiş olan II. Abdülhamid’in yaşamanın en ilginç evresini çağdaş anlatısıyla gün ışığına çıkarıyor. Devrik padişahın ihtilalci fikirlerin filizlendiği Selanik’teki günleri bir yandan vicdan muhasebesi bir yandan da yoğun psikolojik gelgit dalgası…

Türk edebiyatının sevilen yazarlarından Zülfü Livaneli Kaplanın Sırtında romanında II. Abdülhamid’in tahttan indirilmesi sonrası yaşadıklarını anlatıyor ve bireyi, devleti, toplumu ve iktidarı sorguluyor. Kaplanın Sırtında kitabı, sürgün boyunca padişahın ve maiyetinin hususi doktoru olan Tabip Yüzbaşı Atıf Hüseyin Bey’in hatıralarından hareketle kaleme alınmıştır. Edebi ve tarihi değeri yüksek bu roman, iktidar kavramını çarpıcı bir bakış açısıyla sunuyor.

 


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi