Bugün 111 kisi bu ürünü görüntüledi

Kalite Ödüllerinin Firma Değeri Üzerindeki Etkisinin Analizi

1. Hamur
Kapak: Karton
228,00 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 240,00 ₺

3 İş Günü İçinde Kargoda

395 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

Müşteri temelli bir yönetim felsefesinin rekabette önemli bir avantaj unsuru sayıldığı günümüz piyasa koşullarının dinamizmi, müşteri gereksinimlerinin tek seferde ve her seferde en uygun maliyet ve verimlilikte karşılama ilkesine dayanır. Bu ilke, mamul yaşam seyrinin her aşamasında gerçekleştirilecek mükemmellik kazanımı ile mümkün olup Toplam Kalite Yönetimi olarak nitelendirilir.

Toplam kalite yönetimi ile başlayan firmanın mükemmellik yolculuğu, zaman içinde uluslar arası değerlendirmelerin de temel konusunu oluşturmak suretiyle kalite ödülü kavramını ortaya koymuştur. Deming Ödülü, Malcolm Baldrige Ulusal Kalite Ödülü ( MBNQA) ve Avrupa Kalite Vakfı Kalite Ödülü (EFQM) gibi uluslararası kalite ödülleri, firmalara bir yandan kalite ve performans misyonu telkin ederken öte yandan firma tanınmışlığını sağlamak suretiyle rekabette kalite ve performans mükemmelliğine karşı farkındalığı artırmayı hedefler.

Yeni dünya düzeninin global pazar yapısında firma amacının geçirmiş olduğu evrim, firmanın piyasa değerinin maksimizasyonunu ideal kabul eder. TKY ile sağlanan etkin kaynak kullanımı ve müşteri bağımlılığının, bu idealin gerçekleştirilmesinde sağladığı katkı kaçınılmaz olmakla birlikte kalite ödülleri ile gerçekleştirilen tanınmışlık, rekabet avantajı ve performans artışının da piyasa değeri üzerindeki etkisi önemli bir araştırma konusu olarak görülmüştür. İşte bu çalışma İMKB'de işlem gören kalite ödülü almış firmaların, piyasa değerleri üzerinden ödül kazanmış olmalarının etkilerini ortaya koymayı amaç edinmiştir.

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 351
  • Basım Tarihi: Nisan 2010
  • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Nisan 2010