Bugün 110 kisi bu ürünü görüntüledi

Jane Steele

1. Hamur
Kapak: Karton
318,75 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 375,00 ₺

5 İş Günü İçinde Kargoda

395 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

Yetim kalan Jane Steele önce kindar teyzesi ve saldırgan kuzeninin elinde, sonra da canı için mücadele etmek zorunda kaldığı okulda zulüm gördükten sonra ona acı çektirenlerin cesetlerini arkasında bırakıp Londra’ya kaçmıştı. Bir gün, yıllarca kanundan kaçtıktan sonra yakalanıp idam edilenlerin korkunç itiraflarını kaleme alan Jane’in karşısına, onu çok heyecanlandıran bir ilan çıktı. Teyzesi ölmüştü ve Jane’in çocukluğunu geçirdiği evin yeni bir sahibi vardı: Mürebbiye arayan Bay Charles Thornfield.

Evin kendisine miras kalıp kalmadığını öğrenmek isteyen Jane kimliğini gizleyerek işe başladığında, Highgate Malikânesi’nin yeni ve tuhaf sahipleriyle tanıştı: Sikh Savaşları’ndan yeni dönmüş ordu doktoru, büyüleyici fakat sert Bay Thornfield ve onunla ilişkisi iddia edilenlerden çok daha derin ve karanlık olan zarif Sikh uşağı Bay Sardar Singh. Jane ikilinin geçmişindeki şiddeti gördükçe ve Bay Thornfield’a karşı hisleri değiştikçe kendini bir ikilemin ortasında bulacaktı: Ona her şeyiyle, bedeniyle, ruhuyla ve sırlarıyla sahip olurken kendi sırlarını gizleyebilecek miydi?

“Komik ve muhteşem bir dille yazılmış bu kitap o kadar güzel ki bitmesini istemeyeceksiniz.”

– People

“Jane Steele’in işlediği suçlar sizi çok eğlendirecek.”

– The New York Times Book Review

“Jane Eyre hikâyesine keyifli bir bakış açısı… Görgü kurallarıyla saf karmaşanın karşılaşması.”

– USA Today

“Bu hikâye Jane Eyre ile Dexter’ın birleşmesi gibi. Hem romantik, hem korkunç hem de alaycı bu hikâyede Brontë’nin ana karakteri karanlık geçmişi olan bir savaşçıya dönüştürülmüş.”

– Cosmopolitan

“Faye’in tarihî gizem romanları yazmaktaki başarısı 19. yüzyılda geçen New York üçlemesinde kendini göstermesine rağmen bu kurnaz ve alaycı roman onun yeteneğini başka bir seviyeye taşıyor. Brontë seven herkesin okuması gereken bir kitap.”

– Booklist, starred review

“Genç Jane Steele’in en sevdiği roman Jane Eyre kendi hayatına hem çok az hem de çok fazla benziyor… Okurun elinden düşüremeyeceği bu roman hem kara mizah hem de kan dondurucu bir hayal gücü kullanarak Gotik edebiyatına uyduğu kadar bir dedektif hikayesinde de yer bulacak bir karakter yaratıyor.”

– Library Journal, starred review

“Bu kitaba bayıldım! Konuşmalar çok gerçekçi ve tarihî bilgiler de doğru. Jane Steele’i okumak çok keyifli; hem çok cesur hem de çok hüzünlü. Hikaye çok düzgün ve hızı olağanüstü.”

– Sue Grafton, New York Times, çoksatan yazarı

“Muhteşeme’i kötü insanlara korkunç şeyler yapan unutulmaz kahramanlar listesinde Tom Ripley, Hannibal Lecter ve Dexter Morgan’ın yanına koyabilirsiniz. Cesur, yaratıcı ve baştan çıkarıcı bir muziplikle bu elinizden bırakamayacağınız kitap Jane Eyre’ı anmasına rağmen tamamen yeni bir hikâye olmayı da başarıyor. Lyndsay Faye bir başyapıt yaratmış.”

– Hillary Davidson, Anthony Award sahibi Blood Always Tells’in yazarı

“Faye, Brontë’nin hikayesini yeniden yazmaya çalışmıyor. Romanı en iyi yazarların karakterlerine gönderme yapsa da kendi kadın karakterinin geçmişinde yatan karanlık sırları ve kanlı maceraları bize bazı kadınların başka zamanlarda asla basılmamış hikâyelerini hatırlatıyor… Bu kitabın verdiği en büyük zevk kendimizi geliştirmek için başkalarını motive eden şey ne kadar vahşi ya da barışçıl olursa olsun anlamamız gerektiğine dair inancı.”

- NPR

“Muhteşem bir dille yazılmış, etkileyici ve zeki alaycılığı olan bir roman… Jane Steele çok çarpıcı ve sevilesi bir anlatıcı olduğu kadar Faye’in diğer her karakteri gibi akılda kalıcı olmayı başarıyor. Sert ve trajik Bay Thornfield, Brontë’nin Bay Rochester’ını andırıyor. İster sırlarını çözmeye çalışın ister Faye’in inanılmaz espri anlayışının keyfini çıkarın, bu kitap Brontë’yi mükemmel bir şekilde anmakla kalmıyor, onun başlı başına bir şaheser olduğunu da kanıtlıyor.”

- New York Daily News bir kitap. Girişi o kadar etkileyiciydi ki nefesimi kesti.

Jane Steele kolay kolay unutulacak bir karakter değil.”

- R.L. Stine, The Goosebumps ve Fear Street serilerinin yazarı

“Lyndsay Faye tarihî bir kitapta başarılması çok zor bir işin altından kalkarak uzun süre gizli kalmış kadim bir eser hissi veren bir roman yazmış. Siz fark etmeden kalbinizi çalacak. Faye’in diğer kitapları gibi Jane Steele de dikkat çekici bir roman.”

- Matthew Pearl, New York Times çoksatan yazarı

“Orijinal vm bir dille yazılmış, etkileyici ve zeki alaycılığı olan bir roman… Jane Steele çok çarpıcı ve sevilesi bir anlatıcı olduğu kadar Faye’in diğer her karakteri gibi akılda kalıcı olmayı başarıyor. Sert ve trajik Bay Thornfield, Brontë’nin Bay Rochester’ını andırıyor. İster sırlarını çözmeye çalışın ister Faye’in inanılmaz espri anlayışının keyfini çıkarın, bu kitap Brontë’yi mükemmel bir şekilde anmakla kalmıyor, onun başlı başına bir şaheser olduğunu da kanıtlıyor.”

– New York Daily Newse sanatsal bir kitap…

Merak uyandıran konusuyla Jane Steele, yanan bir şöminenin yanında rahat bir koltuğa oturmak istemenize ve en sevdiğiniz içeceği yudumlayarak keyifli bir akşam geçirmenizi sağlayacak.”

- Otto Penzler, The Mysterious Bookshop’ın sahibi

“Gerçekten çok keyifli! Lyndsay Faye diktatörlere ya da aptallara boyun eğmeyen bir kadın karakter yaratmış. Sonucu da kara mizahla dolu, görkemli bir dille yazılmış bir infazcı hikayesi.”

- Suzanne Rindell, The Other Typist’in yazarı

“Büyüleyici. Jane Steele ilk cümlesinden son sayfasına kadar mükemmel yazılmış ve elinizden bırakamayacağınız bir kitap. Lyndsay Faye çok başarılı bir hikâye anlatıcısı ve bu, şu âna kadarki en iyi eserlerinden biri.”

- Maria Konnikova, Mastermind kitabının çoksatan yazarı

“İhtiyacım olduğunu fark etmediğim bir kitap. Çok etkileyici, şaşırtıcı ve zeki bir hikâye olan Jane Steele sizi yakalıyor ve bırakmıyor, çılgın bir maceraya sürüklüyor. Yıllardır bu kadar keyif aldığım bir kitap olmadı!”

- Deanna Raybourn, New York Times çoksatan yazarı

“Jane Steele’in nefes kesen ilk cümlesinden Jane Eyre hikâyesine tamamen yeni bir bakış açısı kazandıran şaşırtıcı bir macerayla karşı karşıya olduğunuzu görüyorsunuz. Fakat bu canlı ve hareketli hikâyenin altında gerçek bir kalp ve neredeyse unutulmuş bir tarihle unutulması imkânsız bir ana karakter yatıyor. Şimdiden bu yılın en sevdiğim gerilimlerinden birini yazdığı için Lyndsay Faye’e teşekkür ediyorum.”

- Sarah Weinman, Women Crime Writers: Eight Suspense Novels of the 1940s & 50s kitabının editörü

“Jane Steele’i kötü insanlara korkunç şeyler yapan unutulmaz kahramanlar listesinde Tom Ripley, Hannibal Lecter ve Dexter Morgan’ın yanına koyabilirsiniz. Cesur, yaratıcı ve baştan çıkarıcı bir muziplikle bu elinizden bırakamayacağınız kitap Jane Eyre’ı anmasına rağmen tamamen yeni bir hikâye olmayı da başarıyor. Lyndsay Faye bir başyapıt yaratmış.”

- Hillary Davidson, Anthony Award sahibi Blood Always Tells’in yazarı

“Faye, Brontë’nin hikâyesini yeniden yazmaya çalışmıyor. Romanı en iyi yazarların karakterlerine gönderme yapsa da kendi kadın karakterinin geçmişinde yatan karanlık sırları ve kanlı maceraları bize bazı kadınların başka zamanlarda asla basılmamış hikâyelerini hatırlatıyor… Bu kitabın verdiği en büyük zevk kendimizi geliştirmek için başkalarını motive eden şey ne kadar vahşi ya da barışçıl olursa olsun anlamamız gerektiğine dair inancı.”

- NPR

“Muhteşem bir dille yazılmış, etkileyici ve zeki alaycılığı olan bir roman… Jane Steele çok çarpıcı ve sevilesi bir anlatıcı olduğu kadar Faye’in diğer her karakteri gibi akılda kalıcı olmayı başarıyor. Sert ve trajik Bay Thornfield, Brontë’nin Bay Rochester’ını andırıyor. İster sırlarını çözmeye çalışın ister Faye’in inanılmaz espri anlayışının keyfini çıkarın, bu kitap Brontë’yi mükemmel bir şekilde anmakla kalmıyor, onun başlı başına bir şaheser olduğunu da kanıtlıyor.”

- New York Daily News

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Orijinal Dili: İngilizce
  • Sayfa Sayısı: 472
  • Basım Tarihi: Ocak 2019
  • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı

Okurlarımız Bunları da Beğendi