İşte Z Kuşağı

İstanbul Kültür Üniversitesi Yayınevi, iş hayatına girmeye hazırlanan Z Kuşağını inceleyen İşte Z Kuşağı adlı kitabı Türkçeye kazandırdı. Geleceğe yön veren genç kuşakların daha iy...
-25%

İşte Z Kuşağı

ISBN:9786054763603
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 27,78 ₺ Regular Price 37,04 ₺
Stokta yok
%25 İndirim
%25 İndirim
Açıklama

İstanbul Kültür Üniversitesi Yayınevi, iş hayatına girmeye hazırlanan Z Kuşağını inceleyen İşte Z Kuşağı adlı kitabı Türkçeye kazandırdı. Geleceğe yön veren genç kuşakların daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunmak için Y ve Z kuşaklarını ele alan kitapları okurlarla buluşturan İKÜ Yayınevi, hakkında çok az şey bilinen Z Kuşağının düşünce yapısını, iletişim dilini, üretim anlayışını masaya yatıran İşte Z Kuşağı adlı kitabı Şubat 2018’den itibaren raflarda olacak.

Kuşaklar hakkında demografik çalışmalarıyla tanınan David Stillman ve Z Kuşağının sesi haline gelen oğlu Jonah Stillman’ın yazdığı bu kitap, bu yeni kuşağın iş dünyasını nasıl etkileyeceğine yanıtlar ararken kuşaklar arasındaki ilişkilere dair öneriler de sunuyor. Duygu Pınar Kayıhan ve Ferhat Erduran’ın Türkçeye çevirdiği kitap, alanında öncü ve sayılı kitaplardan biri.

Sırada Z Kuşağı var!

İş dünyası Milenyum Kuşağının yarattığı yenilikçi rüzgârın hâlâ etkisindeyken Z Kuşağı kapıya dayandı bile. İdealist ve işbirlikçi Y Kuşağı, yavaş yavaş yönetici pozisyonlara geçerken şimdi bir de onlardan oldukça farklı olan Z Kuşağına mı uyum sağlamak gerekiyor?

“Dijital yerliler” olarak anılan Z Kuşağı gerçekçi, hırslı, bağımsız ama sürekli bağlantıda kalan anlayışıyla alışkanlıklarımızı, hatta dilimizi oldukça değiştireceğe benziyor. “Her yer işyeri!” diyen Z Kuşağı iş yapma biçimlerimizden bağlantılarımıza kadar neleri, nasıl değiştirecek? Peki ya onlar işyerine, ekip arkadaşlarına ve patronlarına nasıl uyum sağlayabilirler?

Gerçekçi ve paylaşımcı

Küresel ekonominin Büyük Durgunluk döneminde büyüyen bu yeni kuşak büyük iflaslara, elden giden birikimlere, anne babalarının işsiz kalışına ve doğadaki büyük felaketlere küçük yaşta tanık olmuşken onları idealler ve iyimser bakış açılarıyla motive etmek o kadar da kolay görünmüyor. Dürüst iletişime, adalete ve beceri paylaşımına önem veren Z Kuşağı, Milenyumlular (Y Kuşağı) gibi dünyanın geleceğine duyarlılar; ancak daha gerçekçi ve somut çözümler talep ediyor ve hatta üretiyorlar.

Kuşaklar hakkında demografik çalışmalar uzmanı ve When Generations Collide ve M-Factor: How the Millennial Generation Is Rocking the Workplace adlı çok satan kitapların yazarı David Stillman, bu kez Z Kuşağının iş hayatına etkisini ele alan ilk kitaplardan birine imza attı. Üstelik bu kuşağın sesi olan ve Amerika’da birlikte yüzlerce kurumsal eğitim ve söyleşi düzenledikleri oğlu Jonah Stillman ile birlikte...

7 ayırt edici özelliği

Baba-oğul Stillman’lar, bağımsız çalışmayı seven Z Kuşağının bir problemi çözmek için paylaşımcı ekonomiden yana çözümler üreteceğini vurguluyor: “Z Kuşağının, kaynakları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışırken paylaşımcı ekonomi yolunu seçtiğini ama bunu en verimli şekilde yapmayı önemsediğini bilin.” Ayrıca Z Kuşağını şu 7 temel özellikte inceliyor: Fijital, aşırı kişiselleştirmeden yana, gerçekçi, kaçırma korkusu duyan, Biz Ekonomici, kendin yapçı ve hırslı. 

Z Kuşağı ve önceki kuşakların karakteristik özelliklerinin karşılaştırmalı biçimde okunabileceği İşte Z Kuşağı, yüzlerce CEO ve Z Kuşağından gencin görüşlerine dayanarak okurlara sahadan önemli veriler de sunuyor.

Yazar
Yayınevi İstanbul Kültür Üniversitesi Yayınevi
Barkod 9786054763603
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 232
Basım Tarihi Ocak 2018
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Ocak 2018
Ebat 16 X 23
Çevirmen Duygu Pınar Kayıhan, Ferhat Erduran
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi