İstanbulcunun Sandığı

  İstanbulcunun Sandığı Açılıyor!   İstanbulcunun Sandığı… Şehri kuşatan bir dolu söz, yazı, alışkanlık, eşya, hatıra… Ve bütün bunların hikâyesi... İstanbulcunun Sandığı ...
-35%

İstanbulcunun Sandığı

ISBN:9786055107765
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 14,30 ₺ Regular Price 22,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%35 İndirim
Açıklama
 
İstanbulcunun Sandığı Açılıyor!
 
İstanbulcunun Sandığı… Şehri kuşatan bir dolu söz, yazı, alışkanlık, eşya, hatıra… Ve bütün bunların hikâyesi... İstanbulcunun Sandığı bir şehrin ruhunun minyatür hali. İstanbulcu olmak için İstanbul'un kadîm sakini olmak şart değil, şehrin havasını bir kez solumak, hatta bir filmden, bir romandan, bir şiirden ona bakmak dahi o ruha bulaşmak için kâfi.
 
İskender Pala, İstanbulcunun Sandığı'nda gizli duyguları harmanlıyor; bazen içleniyor, bazen neşeleniyor; kimi zaman sitemini açığa vurup kimi zaman hülyalanıyor.
 
…Eğer şehri eğlencesiz bir film gibi uzaktan izliyorsa bir serçe, solgun günbatımlarının siluetine ağlamaktan yorulursa yolda ve dönemeden yuvaya düşüp ölürse yavrularına hasret; o zaman, işte o zaman sarsılır duvarları şehrin ve tekrar kurulmak üzere başlar yıkılmaya. 
 
…Zaman ki hem dost, hem düşman; hem mazlum, hem zalim. İstanbul ki hem vatan hem gurbet; hem bilge, hem âlim. Zaman, aktıkça kuduran nehir bazen ve bazen İstanbul, durdukça köpüren zehir... Nefrete dost ve tuzak sevdaya zaman; hayırda şer ve şerde hayır gizleyen İstanbul’um aman... 
 
İstanbulcunun Sandığı'nda İskender Pala zarif kalemiyle şehrin kalbine dokunuyor.

 

Yazar
Yayınevi Kapı Yayınları
Barkod 9786055107765
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 190
Basım Tarihi Eylül 2014
Son Basım Tarihi Eylül 2014
Ebat 13,5 X 19,5
Grafiker Eda Ayhangil
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi