İslâm Düşüncesinde Sevgi Teorileri

Sevgi (el-mehabbe), kavramına dair etimolojik bir tahlil girişimi olan bu çalışma, sevgi kavramının İslâm düşüncesinde metafizik, fizikî, ahlâkî ve siyasî boyutlarına ilişkin açılı...
-15%

İslâm Düşüncesinde Sevgi Teorileri

ISBN:9786053204176
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 21,25 ₺ Regular Price 25,00 ₺
3 İş Günü İçinde Kargoda
%15 İndirim
Açıklama

Sevgi (el-mehabbe), kavramına dair etimolojik bir tahlil girişimi olan bu çalışma, sevgi kavramının İslâm düşüncesinde metafizik, fizikî, ahlâkî ve siyasî boyutlarına ilişkin açılımları gözler önüne sermeyi hedeflemektedir. 
Çalışmada, Allah'ın sevgisi ile yaratılmışların sevgisinin mahiyet farkına işaret edilerek İslâm düşünürlerinin sevgi kavramı etrafında tartıştıkları problemlere yer verilmiş; böylece İslâm filozoflarının, kelâm bilginlerinin ve muta-savvıfların sevgiye ilişkin yazdıkları üzerinden mukayese yapma imkânı sağlanmıştır. 
İslâm düşüncesine dair yazılmış metinler ışığında sevgi kavramının analizini ortaya koyan bu eser, okuyucularını sevginin bireyin ahlâkî yetkinliğini kazanması ve toplumsal birlikteliğin mükemmel şekilde tesisi için vazgeçilmez bir haslet olduğu noktasında bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

Yazar Hatice Toksöz
Yayınevi Nobel Akademik Yayıncılık
Barkod 9786053204176
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 168
Basım Tarihi Nisan 2016
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Nisan 2016
Ebat 13,5 X 19,5
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi