İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

Bu kitap,  İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile  sosyal bilimler meslek yüksek okullarının iş ve sosyal güvenlik hukuku ders notu ihtiyacını karşılamak üzere, bireysel iş huk...
-10%

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

ISBN:9789752447400
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 33,30 ₺ Regular Price 37,00 ₺
3 İş Günü İçinde Kargoda
%10 İndirim
Açıklama

Bu kitap,  İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile  sosyal bilimler meslek yüksek okullarının iş ve sosyal güvenlik hukuku ders notu ihtiyacını karşılamak üzere, bireysel iş hukuku ve sosyal sigortalar hukukunun en temel konularını içerecek şekilde hazırlanmıştır. Kitap aynı zamanda  KPSS sınavlarına hazırlananlar için de bir el kitabı niteliği taşımaktadır. Kitapta ele alınan konu başlıkları:
Birinci Kısım- İş Hukuku: iş hukukunun temel Kavramları, iş sözleşmesinin yapılması, türleri ve sona ermesinin sonuçları, kıdem-ihbar tazminatları, yıllık ücretli izin vb.
İkinci Kısım-Sosyal Sigortalar Hukuku: Temel tanımlar: sigortalı, işveren, işyeri. Prime esas kazançlar ve prim oranları. İş kazaları ve meslek hastalıkları, hastalık ve analık sigortaları. Yaşlılık, malullük ve ölüm sigortaları. Hizmet borçlanması ve isteğe bağlı sigortalılık. Genel sağlık sigortası ve işsizlik sigortası.

 

Yazar
Yayınevi Dora Yayıncılık
Barkod 9786052470411
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 285
Basım Tarihi Ekim 2016
Son Basım Tarihi Ekim 2016
Ebat 16,5 X 23,5
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi