-%25
Bugün 2132 kisi bu ürünü görüntüledi

İnsan Neyle Yaşar?

12,00 ₺ 16,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

95 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

4 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  Lisede hocam önermişti öyle okudum kitaplığımda olsun diye tekrar sipariş verdim
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  Kısa ve derin bir eser. çok beğendim
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  annemin anlattığı hikayeler meğerse Tolstoy'un hikayeleriymiş. içerisinde güzel dersler veren hikayeler var. gerçekten okunması gereken kitaplardan. içinde öğrenilmesi gereken pek çok şey var.
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  içerisindeki hikayelerde farklı mesajlar barındırıyor. çok uygun bir fiyata aldım

4 madde

Göster sayfa başı

Lev Nikolayeviç Tolstoy (1828-1910): Anna Karenina, Savaş ve Barış, Kreutzer Sonat ve Diriliş’in büyük yazarı, yaşamının son otuz yılında kendini insan, aile, din, devlet, toplum, özgürlük, boyun eğme, başkaldırma, sanat ve estetik konularında kuramsal çalışmalara verdi. Bu dönemde yazdığı öykülerde yıllarca üzerinde düşündüğü insanlık sorunlarını edebi bir kurgu içinde ele aldı. Tolstoy, insan sevgisi ve inanç konularını ustalığının bütün inceliğiyle işlerken, İnsan Neyle Yaşar? ile gerçek hayatı yansıtan tabloların içinde yeni bir ahlak anlayışını ortaya koydu.

 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 101
 • Basım Tarihi: Ocak 2018
 • Kaçıncı Baskı: 27.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Ocak 2021

İnsan Neyle Yaşar? Kitabı

1885 yılında Rus yazar Lev Nikolayeviç Tolstoy’un kaleme aldığı İnsan Neyle Yaşar? kitabı, yayımlandığı günden beri değerini kaybetmeden günümüze kadar ulaşmıştır. Dünya edebiyatına Anna Karenina başta olmak üzere birbirinden büyük şaheserler bırakmış Tolstoy, İnsan Neyle Yaşar? adlı kısa öykülerden oluşan kitabında iyi bir insanın sahip olması gereken en önemli erdemin sevgi olduğunu söyler.

İnsanı bencilliğinden kurtarıp paylaşımcı biri olmaya teşvik edecek, kötü duygularından arındırıp iyi duygulara yönelmesini sağlayacak olan şey sevgidir. İnsanın iyi davranışlarının çıkış noktası olan sevgi ise Tanrı’dan gelir ve insanı seven, Tanrı’yı da sevmiş olur.

Tolstoy hikayelerinde şeytan ve meleği temsil eden karakterler kullanarak insanların er ya da geç iyiliğin peşinden gideceklerini okurlarına aktarır. İnsan Neyle Yaşar? kitabında da insanların özünde iyilik olduğunu ve her koşulda iyiliğe yönelmeleri gerektiğini anlatır.

Savaş ve Barış, İnsan Neyle Yaşar ve diğer tüm Tolstoy kitaplarını uygun fiyat seçeneğiyle tamadres’ten sipariş verebilirsiniz.

İnsan Neyle Yaşar Kitabının Konusu ve Özeti

Tolstoy, son otuz yılında devlet, toplum, din, özgürlük, birey gibi kavramlar üzerine yoğunlaşarak bu konularda pek çok eser vermiştir. Bunlardan biri de, İnsan Neyle Yaşar? kitabıdır. Yazar, bu kitapta insan yaşamına ilişkin hayati sorular sorarken bir yandan da bu soruları yaşam ve ölüm, iyilik ve kötülük, harislik ve kanaatkarlık gibi karşıtlıkları temel aldığı ahlaki bir çerçevede cevaplar.

Bu meseleleri didaktik bir tarzda kaleme alan yazar, İnsan Neyle Yaşar kitabıyla da öykü yazma konusundaki becerisini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

İnsan Neyle Yaşar?, Üç Soru, İnsana Ne Kadar Toprak Lazım?, Tek Kıvılcım Tüm Evi Kül Eder hikayelerinden oluşan İnsan Neyle Yaşar? Kitabını henüz okumadınız mı? Hemen sipariş verin ve en çok okunan dünya klasiklerinden birine sahip olun.


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi