İnsan Ne İle Yaşar?

Tolstoy’un, halk için yapılan bir edebiyat nasıl olmalı tartışmalarına yanıt olarak kaleme aldığı hikâyeler bütün dünyada sürekli bir esin kaynağı olmuştur. Konularını daha çok Kut...
-35%

İnsan Ne İle Yaşar?

ISBN:9786051711430
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 9,75 ₺ Regular Price 15,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%35 İndirim
TamAdres Yorumladı
Dünya edebiyatına birbirinden büyük şaheserler bırakmış Tolstoy, İnsan Neyle Yaşar? adlı kısa öykülerden oluşan kitabında iyi bir insanın sahip olması gereken en önemli erdemin sevgi olduğunu söyler. İnsanı bencilliğinden kurtarıp paylaşımcı biri olmaya teşvik edecek, kötü duygularından arındırıp iyi duygulara yönelmesini sağlayacak olan şey sevgidir. İnsanın iyi davranışlarının çıkış noktası olan sevgi ise Tanrı’dan gelir ve insanı seven, Tanrı’yı da sevmiş olur.
Açıklama

Tolstoy’un, halk için yapılan bir edebiyat nasıl olmalı tartışmalarına yanıt olarak kaleme aldığı hikâyeler bütün dünyada sürekli bir esin kaynağı olmuştur. Konularını daha çok Kutsal Kitap metinlerinden ve halk hikâyelerinden alan Tolstoy, bu hikâyelerinde insanlığı doğruluğa, dürüstlüğe, sevgiye davet eder. İnsan ne ile yaşar? unutulmaz hikâyeler arasına girerken, Bir insana ne kadar toprak lazım? adlı hikâye James Joyce tarafından övülmüş, Wittgenstein’ın sevdiği hikâyeler arasında yer almıştır. Bu hikâyelerin kahramanları genellikle soylular değil, yoksul insanlardır ve Mum adlı hikâyede olduğu gibi halkın angarya ve zorbalığa karşı öfkesi çok açık ifadelerle verilir. Rusça aslından çevrilen bu derleme, günümüzde de Tolstoy’un düşüncesinin ve hayatının merkezi olarak ziyaret edilen Yasnaya Polyana Müzesi yöneticilerinden Galina Alekseyeva’nın önsözüyle sunuluyor.

Dünya edebiyatının en önemli hikâyesi James Joyce

Yazar
Yayınevi Alfa Yayınları
Barkod 9786051711430
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Orijinal Dili Rusça
Sayfa Sayısı 112
Basım Tarihi Ağustos 2015
Kaçıncı Baskı 5.Baskı
Son Basım Tarihi Haziran 2019
Ebat 12 X 20
Twitter https://twitter.com/alfakitap
Facebook https://www.facebook.com/alfakitap
Instagram https://instagram.com/alfakitap
Çevirmen Sabri Gürses
Editör Elif Yeşilkaya
Yayın Yönetmeni Mustafa Küpüşoğlu
Grafiker Adnan Elmasoğlu
Sayfa Tasarımı Zuhal Turan
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi