Bugün 2132 kisi bu ürünü görüntüledi

İnce Memed 1

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
66,50 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 95,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

175 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

5 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  akıcı anlatımıyla içine çekiyor
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  inanılmaz keyifliydi. senelerdik okumak istiyordum satın alınca heyecanla özenle sindire sindire okudum
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  Edebiyatımızın güzide eserlerinden. Buram buram Anadolu kokan ve akıcı bir kitap. Henüz okumayanlar mutlaka bir şans versin
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  Yaşar KEMAL klasiği. okumayanların derhal okuması gerekiyor. Okudukça büyülendim, büyülendikçe okudum
 5. Yorumlayan : Gönderilme
  cok merak ettigim bir seriydi ilk kitabıyla okumaya basladım kitapta herhangi bir hasar yok sorunsuz alısveris deneyimi yasadım tesekkürler

5 madde

Göster sayfa başı


Otuz iki yıllık bir zaman diliminde yazılan İnce Memed dörtlüsü düzene başkaldıran Memed'in ve insan ilişkileri, doğası ve renkleriyle Çukurova'nın öyküsüdür. Yaşar Kemal'in söyleyişiyle 'içinde başkaldırma kurduysa doğmuş' bir insanın, 'mecbur adam'ın romanı.

Abdi Ağa'nın zulmüyle köyünü terk etmek zorunda kalan Memed, Ağa'nın yeğeniyle evlendirilmek üzere olan Hatçe'yi kaçırır. Abdi Ağa'yı yaralayan, yeğenini de öldüren Memed eşkıya Deli Durdu'ya katılır, ancak kıyıcılığına katlanamadığı Deli Durdu'dan iki arkadaşıyla birlikte ayrılır. Memed, sıradan bir köy çocuğuyken, zulmedenler için eşkıyaya, köylüler içinse bir kurtarıcıya dönüşür. 

"Bir yaşam biçimini bir halkın portresi olarak böylesine veren bu romandan daha iyisi yazılamazdı." 
- The New York Times Book Review, (A.B.D.) 

"Şaşırtıcı, orijinal bir kitap." 
- Sunday Times, (İngiltere) 

"Epik boyutlara ulaşan ve muhteşem bir sona ulaşmak için hız kazanan öyküye kendinizi kaptırıyorsunuz." 
- Sunday Times, (İngiltere) 

'Yaşar Kemal, şaşılacak ölçüde yaratıcı'
-The Booksell, (İngiltere)

'Yaşar Kemal, karakterlerini unutulmaz, seçkin ve gerçek hayattan daha da gerçekçi kılan detay zenginliği ile Rus Edebiyatının kalitesine ulaşıyor.

 

Eserlerinde yoksulların, ırgatların, köylülerin hikâyelerini olabildiğince gerçekçi bir dille anlatan Yaşar Kemal, İnce Memed 1 kitabında da sömürü düzenini gözler önüne seriyor. Çukurova bölgesinde kök salmış feodal toplum yapısının kötücül özelliklerini ortaya koyarken bir yandan da yaban doğanın güzelliklerini keşfetmenize yardımcı oluyor. İnce Memed 1 kitabının konusu, başkaldırmaktan ve zaten bozuk olan düzeni yıkmaktan başka çaresi bulunmayan bir gencin ve zorbalıklara karşı halkın verdiği mücadeledir. Dünya çapında büyük yankı uyandıran İnce Memed 1 kitabını okumak için uygun fiyat ve hızlı kargo avantajlarıyla hemen sipariş verin.

 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 438
 • Basım Tarihi: Ocak 2004
 • Kaçıncı Baskı: 69.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Mart 2023
 • Ebat: 13,5 X 21

İnce Memed 1 Kitabı

Köylülerin, ırgatların, yoksulların öykülerini olabildiğince gerçekçi bir şekilde anlatırken diğer yandan eserlerine mitolojik unsurlar da katan Yaşar Kemal, İnce Memed 1 kitabında sömürü düzenini gözler önüne seren yazarların başında geliyor. Yazar; İnce Memed 1, İnce Memed 2, İnce Memed 3 ve İnce 4 olmak üzere toplam dört kitaptan oluşan İnce Memed serisinde, Anadolu’nun birçok yerinde olduğu gibi, Çukurova’da da kök salmış feodal toplum yapısının kötücül özelliklerini ortaya koymakla kalmayıp, yaban doğanın güzelliklerini keşfetmemize de rehber oluyor.

İnce Memed kitabı, başkaldırmaktan ve bozuk düzeni yıkmaktan başka çaresi olmayan bir gencin ve halkının zorbalara karşı verdikleri büyük mücadelenin hikâyesi. İnce Memed kitabının konusunu düzene başkaldıran Memed’in ve insan ilişkileri, doğası ve renkleriyle Çukurova’nın hikayesi oluşturur.

İnce Memed yazarı Yaşar Kemal’in Ağrıdağı Efsanesi kitabı başta olmak üzere tüm kitaplarını tamadres aracılığıyla uygun fiyata satın alabilirsiniz. Siz de İnce Memed 1 kitabını satın alın ve yoksulların, ırgatların ve köylülerin hikâyelerine tüm gerçekliğiyle tanık olun.

İnce Memed 1 Kitabının Kısa Özeti ve Konusu


Kitabı satın almayı düşünenler tarafından İnce Memed 1 kitabının özeti ve konusu oldukça merak edilmektedir. Kısaca göz atalım.

İnce Memed kitabının yazarına göre “ içinde başkaldırma kurduysa doğmuş “ bir insanın, “mecbur adam”ın romanıdır. Abdi Ağa’nın zulmü nedeniyle köyünü terk etmek zorunda kalan Memed, Ağa’nın yeğeniyle evlendirilmek üzere olan Hatçe’yi kaçırmıştır. Abdi Ağa’yı yaralayan ve yeğenini de öldüren Memed, eşkıya Deli Durdu’ya katılmış fakat kıyıcılığa katlanamadığı için iki arkadaşıyla birlikte ayrılmıştır. Memed, sıradan bir köy çocuğuyken zamanla zulmeden için eşkıyaya ve köylüler için de bir kurtarıcıya dönmüştür.

İnce Memed 1 kitabı, sömürü düzenini apaçık bir şekilde gözler önüne seriyor. Çukurova’da kök salmış federal toplum yapısının kötü özelliklerini ortaya koyarken aynı zamanda da yaban doğanın güzelliklerini de keşfetmenize yardımcı oluyor.

Sadece ülkemizde değil tüm dünyada büyük başarı yakalayan İnce Memed 1 kitabını henüz okumadınız mı? Uygun fiyat ve hızlı kargo ayrıcalıklarıyla satın alın ve hemen okumaya başlayın.


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi