İmkansızın Şarkısı

Gözat
Bir yolculuk sırasında Beatles'ın "Norwegian Wood" adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo'da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En ...
-20%

İmkansızın Şarkısı

ISBN:9786050929812
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 35,20 ₺ Regular Price 44,00 ₺
3 İş Günü İçinde Kargoda
%20 İndirim
TamAdres Yorumladı
Eserleriyle 20. yüzyıl edebiyatına damga vuran Haruki Murakami, İmkânsızın Şarkısı’nda okurlarını ’68 kuşağından üç gencin buruk hayat hikâyesine götürüyor. The Beatles’ın Norwegian Wood şarkısıyla başlayan hikâye, hayatın bir parçası olarak ölümü bazen naif, bazen de ağır bir şekilde işlerken döneme ait güzide şarkıları okurlarıyla buluşturuyor. Zaman zaman Salinger tadı alabileceğiniz bu eşsiz roman, Murakami’ye dünya çapında ün getiren başlıca eserlerinden biri.
Açıklama

Bir yolculuk sırasında Beatles'ın "Norwegian Wood" adlı parçasını duyan kahramanımız 37 yaşındadır ve bu parça onu Tokyo'da geçirdiği üniversite yıllarına götürecektir. En yakın arkadaşının intihar edişi, geçen zamanın ardından onun kız arkadaşıyla yakınlaşması, araya giren zorunlu ayrılık ve yeni bir kız arkadaş. "İmkânsızın Şarkısı" yalın, çarpıcı ve sıcak bir aşk hikâyesini anlatıyor. Yazarı HARUKİ Murakami Japon edebiyatının aykırı, ama en çok okunan yazarı. Japon geleneklerinin dışında geliştirdiği üslubuyla adından çok söz ettiren Murakami'yi dünyaya tanıtan roman "İmkânsızın Şarkısı". 

1968-1970 yılları arasında geçen olaylar, o günün toplumsal gerçeklerini de satırlara taşıyor. Ama romanın odağında bu toplumsal olaylar değil üçlü bir aşk var. Gençliğin rüzgârıyla hareketlenen "İmkânsızın Şarkısı"nı ölümle erken karşılaşan gençlerin hayatı yönlendiriyor. Hiçbir şeyin önem taşımadığı, amaçsızlığın ağır bastığı, özgür seksin kol gezdiği bir öğrenci hayatı... Ama diğer yanda da yoğun duygular var... İmkânsız aşklar, imkânsız şarkılar söyleten. Hemen hemen her Japon gencinin okuduğu roman anayurdu dışında da çok kişi tarafından sahipleniliyor.

Yazar
Yayınevi Doğan Kitap
Barkod 9786050929812
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 352
Basım Tarihi Ocak 2015
Son Basım Tarihi Ocak 2015
Ebat 13,5 X 19,5
Çevirmen Nihal Önal
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi