İktisadi Düşünce Tarihi

Heinz D. Kurz, bu kısa ve öz kitabında, alanında ne kadar yetkin olduğunu ortaya koyuyor. İktisadi düşünce tarihini iktisat teorileri temelinde -teorilerin oluşumu, inandırıcılığı,...
-25%

İktisadi Düşünce Tarihi

ISBN:9786059436250
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 30,00 ₺ Regular Price 40,00 ₺
4 İş Günü İçinde Kargoda
%25 İndirim
Açıklama

Heinz D. Kurz, bu kısa ve öz kitabında, alanında ne kadar yetkin olduğunu ortaya koyuyor. İktisadi düşünce tarihini iktisat teorileri temelinde -teorilerin oluşumu, inandırıcılığı, iktisat politikası olarak uygulanabilirliği vb.- ele alarak, antik çağdan günümüze kadarki sürecini 246 sayfada derli toplu sunuyor. Bunu yaparken aralarındaki bağlantıyı da gözden kaçırmıyor. Hepsi olmasa da birçok “yeni” bakış açısının aslında “eski”nin türevi olduğunu, Marshall’ın ifadesiyle “devamlı, yeni kıyafetler giymiş eski dostlara rastladığımızı” da hatırlatıyor. Şöyle diyor: “İktisatta yeni bir bilgi, her şeyden önce, eski bilgi kırıntılarının yeni yollarla bir araya getirilmesiyle oluşur. Sürekli yeni dallar filizlendiren bir bilgi ağacı imgesi de, bu süreci sembolize eder. Ölü olduğu kabul edilen bazı dallarda, birdenbire yeni bir dal filiz vermeye başlar.”

Zevkli ve iyi düzenlenmiş bir tarih olarak, iktisat üzerine ziyadesiyle okumaya değer bir eser olduğu için birçok okurun ilgisini çekecektir.
— Amartya Sen

Mevcut geleneklerle yetiştirilen ve kendi alanının zaman içerisinde nasıl geliştiğini bilmek isteyen iktisatçılar ve kapsamlı olmakla birlikte görece derli toplu iktisadi düşünce tarihi kitabı arayan genel okurlar için muazzam bir okuma.
— Richard R. Nelson

Heinz D. Kurz, gerçekten etkileyici bir şekilde ayrıntıya özen göstermeyi ve hem klasik hem modern birçok iktisat teorisini entelektüel açıdan tatmin ederek açıklamayı başarmış.
— Ian Steedman

Yazar Heinz D. Kurz
Yayınevi Heretik Yayıncılık
Barkod 9786059436250
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 246
Basım Tarihi Eylül 2017
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Eylül 2017
Ebat 13,5 X 21
Çevirmen Ekin Değirmenci, Hüsnü Bilir
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi