Bugün 2132 kisi bu ürünü görüntüledi

İki Şehrin Hikayesi

1. Hamur
Kapak: Karton
63,75 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 85,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

279 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

Charles Dickens’ın  iki tarihi romanından biri olan İki Şehrin Hikâyesi, 1859’da yazıldı, yani Fransız devriminden yirmi yıl sonra. İki Şehrin Hikâyesi, Fransız Devrimi öncesinde ve sonrasında Londra ve Paris’te bir grup karakterin yaşadıkları olaylar çevresinde gelişir. 1775 yılının soğuk bir kasım akşamında başlar ve sonrasında haksız yere 18 yıl Bastille’de  hapsolduktan sonra kurtulan Dr. Manette ve kızı Lucie’yle tanışırız. Tam huzurlu bir hayat yaşayacaklarken Fransız Devrimi patlak verir. 1792 yılı geldiğindeyse bir zamanlar ölenler artık öldürmekte, Paris terör dönemini yaşamaktadır. 
Zıtlıkların, karanlık ve aydınlığın, şiddetin ve  umudun, ölümün ve dirilişin, cesaret ve fedakârlığın romanı İki Şehrin Hikâyesi, Charles Dickens’in deyimiyle “yazdığım en iyi hikâye”dir.

“Charles Dickens’ın yüzü, her zaman savaş veren bir adamın yüzüdür. Kaçak dövüşmez, korkmaz, cömert bir öfke taşır, kısacası bir on dokuzuncu yüzyıl liberali, özgür bir akıldır, şimdi ruhlarımızı elde etmek için yarışan leş kokulu küçük tutucu insanların hepsinin nefret ettiği bir tiptir.”

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 440
  • Basım Tarihi: Temmuz 2016
  • Kaçıncı Baskı: 4.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Kasım 2019
Victoria Devri’nin en büyük romancısı olarak gösterilen Dickens, İki Şehrin Hikâyesi’nde okuru Fransız İhtilali’ne ve sonrasındaki çalkantılı yıllara götürür. Romanın Londra ve Paris’te yaşayan karakterlerinin, devrimin öncesinde ve sonrasında başlarından geçen olaylar anlatılır. Dickens şiddetin, öfkenin ve vahşetin hüküm sürdüğü bu karmaşık döneme müthiş bir gözlem yeteneği ve anlatım gücüyle ışık tutarken, içinde insanlığa dair her zamanki umutlarını canlı tuttuğunu fark ederiz. İki Şehrin Hikâyesi, Fransız İhtilali’ni daha iyi anlamak isteyenler için bir başucu kitabı.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi