-%30
Bugün 28 kisi bu ürünü görüntüledi

Heidi

8,40 ₺ 12,00 ₺

2 İş Günü İçinde Kargoda

95 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

4 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  bir çocuk heidi okumadan büyümemeli.
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  İş bankasının bu serisine bayılıyorum. çocuklara hem okuma alışkanlığı kazandırıyor hem de edebi değer kazandırıyor. tüm seriyi tamamlamaya çalışıyorum Heidi kitabı da çocukluğumun kitabıydı çok severdim şimdi kızım severek okuyor
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  çocuklar için uygun ve sevebilecekleri bir kitap. okutmakta yarar var. paketleme güzeldi
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  çocukların severek okuyacağı bi kitap. her çocuğun okuması gerekir biz de heidi okuyarak büyüdük

4 madde

Göster sayfa başı

Alp Dağları’nda büyükbabasıyla çok mutlu bir yaşam süren Heidi, eğitim görmesi ve tekerlekli sandalyeye mahkum bir kıza arkadaşlık etmesi için Frankfurt’a götürülür. Ama dağlarda doğayla ve sevgiyle dolu bir yaşam sürdükten sonra, şehrin kasvetli havası minik kızı hasta eder. Heidi’nin dağlara ve büyükbabasına olan düşkünlüğü sonunda herkese mutluluk getirecek bir dizi olaya yol açar.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği 100 Temel Eser arasında yer alan Heidi, hemen hemen bütün dünya dillerine çevrilmiş ve tüm dünya çocuklarının zevkle okuduğu bir klasik haline gelmiştir.

 

Dünya üzerinde pek çok dile çevrilerek milyonlarca çocuğa ulaşan Heidi kitabı, en önemli çocuk klasiklerinden biridir. Çocukların hayata bakış açısını oldukça başarılı bir şekilde yansıtan eser, çocuklar kadar yetişkinlerin de beğenisini kazanmıştır. Hayatı neşeyle yaşayan ve karşılaştığı tüm zorlukları birer birer aşmayı başaran Heidi’nin sımsıcak sevgisi, okurları sarıp sarmayacaktır. Çocukların okuma alışkanlığı kazanmasını destekleyen Heidi kitabı, aynı zamanda çocuklara doğa ve hayvan sevgisi de aşılıyor.

 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 152
 • Basım Tarihi: Kasım 2018
 • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Kasım 2018
 • Ebat: 13 X 19,5
 • Çevirmen: Sevgi Sonkan
 • Resimleyen: Rudolf Münger

Heidi Kitabı

Büyük küçük her yaştan okurun severek okuduğu Heidi kitabı, şimdi İş Bankası Kültür Yayınları tarafından çocukların yaş ve gelişim özelliklerine uygun olarak kısaltılmıştır. Tom Sawyer kitabı başta olmak üzere dünya klasiklerini çocuklara uygun hale getiren yayınevi, böylece bir yandan çocuklara okuma sevgisi aşılarken bir yandan da çocukları dünya klasikleriyle tanıştırıyor.

Dünya üzerinde onlarca dile çevrilerek milyonlarca okura ulaşan Heidi kitabını okumadınız mı? Hemen sepetinize ekleyin ve size özel fırsatlardan yararlanarak Heidi kitabını satın alın.

Kitabı satın almayı düşünenler tarafından Heidi kitabının konusu ve özeti merak edilmektedir. Kısaca Heidi kitabının ne anlattığına göz atalım.

Ayrıca Huckleberry Finn’in Maceraları başta olmak üzere diğer İş Çocuk Klasikleri için tamadres’i ziyaret etmelisiniz.

Heidi Kitabının Özeti ve Konusu


En önemli çocuk klasikleri arasında yer alan Heidi, çocukların hayata karşı bakış açılarını oldukça başarılı bir şekilde yansıtıyor. Hayatı neşeyle yaşayan ve tüm zorlukların üstesinden gelmeyi başaran Heidi’nin sımsıcak sevgisi sizi sarıp sarmalayacaktır. Minik okurlara okuma sevgisi kazandırırken aynı zamanda doğa ve hayvan sevgisi kazanmalarını da destekliyor.

Heidi, Alp Dağları’nda büyükbabasıyla birlikte mutlu bir yaşam sürmektedir. Eğitim görmesi ve hayatını tekerlekli sandalyeye mahkûm olarak geçiren bir kıza arkadaşlık etmesi için Frankfurt’a gönderilir ancak dağlarda doğayla iç içe ve sevgi dolu bir yaşam sürdükten sonra şehrin kasveti Heidi’yi hasta eder. Heidi’nin büyükbabasına ve dağlara olan düşkünlüğü sonunda herkesi mutlu edecek pek çok olaya yol açar.

Neredeyse tüm dünya dillerine çevrilerek tüm çocuk çocukların zevkle okuduğu bir klasik haline gelen Heidi’yi hemen okumak için sepetinize ekleyin ve siparişinizi tamamlayın.


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi