Hazan

Hazan, sonbahar demek. Hüzünle akraba olan bu sözcüğün bir başka anlamı özlem ve ayrılık mevsimi… bir diğeri sararıp solmuş, eski canlılığını kaybetmiş kimse. Kimi tanımların...
-30%

Hazan

ISBN:9786051856322
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 27,30 ₺ Regular Price 39,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%30 İndirim
TamAdres Yorumladı
Adı: Aylin, Köprü, Sevdalinka, Füreya, Nefes Nefese gibi eserleriyle ulusal ve uluslararası müthiş bir okur kitlesi yakalayan Ayşe Kulin’in Veda ile başladığı anı-romanları dizisi Hazan ile sona eriyor. Bir ömrün okumakla ve yazmakla geçen güzü, baharı, yazı ve işte… hazanı! Ayşe Kulin, külliyatın bu cildinde hastalığından kazandığı ödüllere, ödüllerin hikâyelerine, şair Adonis’le nasıl tanıştığından Korona günlerine değin, bugüne, yakın tarihe varıyor.
Açıklama

Hazan, sonbahar demek.

Hüzünle akraba olan bu sözcüğün bir başka anlamı özlem ve ayrılık mevsimi… bir diğeri sararıp solmuş, eski canlılığını kaybetmiş kimse.

Kimi tanımlarında kendimi bulduğum bu kelimeyi çok sevdim ve madem ben de sonbahar mevsimindeydim ömrümün, kitabımın adını HAZAN koydum.

VEDA ile başlayıp UMUT- HAYAT- HÜZÜN ve HAYAL ile sürdürdüğüm otobiyografik yolculuğumu HAZAN ile noktalıyorum. Kitabın hüzün dozu aşırıya kaçmasın diye komik ve mutlu anılarımdan da seçtim siz okurlarım için. Hayat bir döngüdür, bahar er geç gelir ve yaza kavuşur. Benim bir kış günü yazmaya başladığım HAZAN ile siz bir yaz günü buluşacaksınız.

Yaz mevsiminizin mutlu, huzurlu geçmesi dileğiyle keyifli okumalar diliyorum.

Ayşe Kulin

Yazar
Yayınevi Everest Yayınları
Barkod 9786051856322
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 350
Basım Tarihi Temmuz 2021
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Temmuz 2021
Ebat 13,5 X 19,5
Grafiker Füsun Turcan Elmasoğlu
Yorumlar