-%50
Bugün 38 kisi bu ürünü görüntüledi

Hayvan Çiftliği

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
9,95 ₺ 19,90 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

175 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

2 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  Tavsiye ederim
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  dünyanın en güzel kitabı. hiçbir zaman değerini kaybetmeyecek

2 madde

Göster sayfa başı

Bir zamanlar İngiltere’de içindeki hayvanların çok çalıştırıldığı, aç bırakıldığı, sahipleri tarafından kötü muamele gördüğü bir çiftlik varmış. Bir gün hayvanlar en akıllıları olan domuzların önderliğinde bu ezildikleri düzene başkaldırmış ve çiftliğin yönetimini ele geçirmiş. Ve sonra ... ve sonra her şey ters gitmiş.

Sloganlar, yüce duygular, adalet, eşitlik fikirleriyle yaratılan bir cennetin cehenneme dönüşmesi ne kadar uzun sürebilir?

Orwell’in Stalin Rusya’sına yönelik fablı aslında bir insanlık kullanma kılavuzu değil de nedir? Değişenin sadece isimler, yüzler ve yerler olduğu zamansız bir hikaye. 

 

“Bir gün kocaman bir beygiri dar bir yolda önüne katmış götüren ve hayvan ne zaman dönmek istese onu kırbaçlayan on yaşlarında bir çocuğu görünceye kadar. O zaman birden aklıma geldi ki böyle hayvanlar eğer güçlerinin bilincinde olsalardı onlara zorla hiçbir şey yaptıramazdık; insanlar hayvanları tam olarak zenginlerin proletaryayı sömürdüğü gibi sömürüyorlardı.”

 • Son 30 gün içindeki en düşük fiyat : 4,95 ₺
 • Ürün Kodu: A.224478
 • Yazar:
 • Yayınevi: Alfa Yayınları
 • Barkod: 9786254492280
 • Cilt Durumu: Ciltsiz
 • Kağıt Türü: 1. Hamur
 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Orijinal Dili: İngilizce
 • Sayfa Sayısı: 142
 • Basım Tarihi: Ocak 2021
 • Kaçıncı Baskı: 8.Baskı

Hayvan Çiftliği Kitabı

Ülkemizde ve dünyada kaleme aldığı 1984 kitabı ile tanınan George Orwell’ın Hayvan Çiftliği kitabı, çağdaş dünya klasikleri arasına girmiştir. Dünya edebiyatında eleştiri türünün başyapıtı olarak kabul edilen bu kitap, 1940 yıllarındaki reel sosyalizmi eleştirmektedir. Distopik anlatı türüne sahip olan Hayvan Çiftliği kitabı karakterleri hayvanlardan oluşmaktadır.

Hayvanlar ve insanlar arasındaki hiyerarşik düzeni temel alarak toplumsal eleştirinin yapıldığı George Orwell’ın en iyi kitabı Hayvan Çiftliği, ülkemizin ve dünyanın en çok satan kitaplar listesinde yer almaya devam ediyor ve okurlar tarafından büyük bir ilgiyle okunuyor.

Cesur Yeni Dünya kitabı gibi distopik anlatım türüne sahip olan Hayvan Çiftliği kitabı konusu, anlatım tarzı, kurgusu, akışı ve verdiği mesajlarla okurların beğenisini kazanmıştır.

Hayvan Çiftliği Kitabı Ne Anlatıyor? Hayvan Çiftliği Kitabı Kısa Özet


Bay Jones’un çiftliğinde yaşayan hayvanlar, kendilerinin sömürülmesine başkaldırarak çiftliğin yönetimini ele geçirirler ve asıl amaçları, daha eşitlikçi bir topluluk oluşturmaktır. Hayvanlar arasında en akıllı görülen domuz, hayvanlara önderlik yapmak için bir grup oluştururlar ve devrimi de yolundan saptırırlar. Kısa bir süre sonra çiftlik, domuzların egemenliğine girmiştir ve daha baskıcı bir diktatörlük hakim olmuştur. Tarihsel bir gerçeğin eleştirildiği Hayvanlar Çiftliği kitabında domuzun Stalin’i simgelediği düşünülmektedir.

Her ne kadar masalsı anlatım türünde kaleme alınmış olsa da bu kitap, küçük yaştaki çocukları eğlendirecek bir masal değildir. Yetişkinlere özel masal niteliği taşıyan bu kitap, peri masallar gibi şaşalı değil fakat büyükleri uyutabilecek idealler sunuyor.

Distopya türünde kitap okumayı sevenlerin mutlaka okuması gereken kitaplar arasında yer alan Hayvanlar Çiftliği konusu bir hayvan çiftliğindeki hayvanların çiftlik sahibine başkaldırması ve yeni düzen kurmasıdır. Yeni kurulacak düzenin eşitlikçi olacağı vaat edilmesine rağmen işler hiç de planlandığı gibi ilerlemez. Eşitlikçi bir düzen yerine, daha baskıcı bir rejim devreye girer. Hayvanlar arasındaki işlerin ortak bir şekilde paylaşılacağı düşünülse de yönetimi ele geçiren domuzlar, kendi iktidarını dayatarak benimsetmeye düşünürler.

Çok satan kitaplar listesinde yer alan Hayvanlar Çiftliği film olarak da beyaz perdeye aktarılmış ve defalarca kez tiyatro olarak sahnelenmiştir. Hayvanlar Çiftliği kitabı satın alarak günümüzde hala en çok tartışılan kitabı okuma fırsatı yakalayabilir ve kendi fikrinizi oluşturabilirsiniz. Türün en iyi kitabı George Orwell Hayvan Çiftliği ucuz fiyatıyla tamadres’te yeni okurlarını bekliyor.


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi