Bugün 38 kisi bu ürünü görüntüledi

Hayvan Çiftliği

Puan:
3. Hamur
Kapak: Karton
28,00 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 40,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

175 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

5 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  okunması gereken kitaplardan
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  canım tamadres. her zamanki yine hızlı ve sorunsuz alışveriş deneyimi yaşattı bana. cumartesi sipariş verdim pazartesi sabahtan ulaştı paketleme de çok güzeldi patpata sarılmış bir şekilde geldi kitaplar asla zarar görmemiş.
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  Hayvanlar üzerinden sistem eleştirisi yapıyor. Beğendim
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  okumayan bir ben kalmıştım herhalde. fırsat bulup satın aldım. masalsı anlatımı ve sürükleyici bir hikayesi var. kitabın kalitesinden ve kargodan memnun kaldım
 5. Yorumlayan : Gönderilme
  İlk kez sipariş verdim ve bundan sonra hep vereceğim sanırım. Dün sipariş verdim bugün elime ulaştı kitaplar. Çok teşekkürler.

5 madde

Göster sayfa başı

İngiliz yazar George Orwell, ülkemizde daha çok Bin Dokuz Yüz Seksen Dört adlı kitabıyla tanınır. Hayvan Çiftliği, onun çağdaş klasikler arasına girmiş bir diğer çok ünlü eseridir. 1940'lardaki "reel sos­yalizm"in eleştirisi olan bu roman, dünya edebiyatında yergi türünün başyapıtlarından biri olarak kabul edilir. 

Hayvan Çiftliği'nin başkişileri hayvanlardır. Bir çiftlikte yaşayan hayvanlar, kendilerini sömüren insanlara başkaldırıp çiftliğin yönetimini ele geçirir. Amaçları daha eşitlikçi bir topluluk oluşturmaktır. Aralarında en akıllı olan domuzlar, kısa sürede önder bir takım oluşturur; ama devrimi de yine onlar yolundan saptırır. Ne yazık ki insanlardan daha baskıcı, daha acımasız bir diktatörlük kurulmuştur artık. George Orwell, bu romanında tarihsel bir gerçeği eleştirmektedir. Romandaki önder domuzun, düpedüz Stalin'i simgelediği açıktır. Diğer kahramanlar gerçek kişileri çağrıştırmasalar da, bir diktatörlük ortamında olabilecek kişilerdir. 

Altbaşlığı Bir Peri Masalı olan Hayvan Çiftliği, bir masal anlatımıyla yazılmıştır; ama küçükleri eğlendirecek bir peri masalı değil, çarpıcı bir politik taşlamadır.

 

Çağdaş klasikler arasında yer alan Hayvan Çiftliği kitabı, 1940 yıllarındaki reel sosyalizmi eleştirmektedir. Distopik anlatı türünün en güzel örneklerinden olan Hayvan Çiftliği kitabının karakterleri hayvandır. İnsanlar ve hayvanlar arasındaki hiyerarşik düzenin temel alınarak toplumun eleştirildiği Hayvan Çiftliği kitabı konusu, anlatım tarzı, kurgusu ve mesajlarıyla pek çok okurun beğenisini kazanarak günümüzün en çok okunan kitaplarından biri haline gelmiştir.

 • Ürün Kodu: A.056396
 • Yazar:
 • Yayınevi: Can Yayınları
 • Barkod: 9789750719387
 • Orijinal Adı: Animal Farm
 • Cilt Durumu: Ciltsiz
 • Kağıt Türü: 3. Hamur
 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 152
 • Basım Tarihi: Ocak 2001
 • Kaçıncı Baskı: 73.Baskı

Hayvan Çiftliği

Dünyada ve ülkemizde 1984 kitabıyla da tanınan George Orwell’ın Hayvan Çiftliği kitabı, çağdaş klasikler arasına girmiştir. 1940 yıllarındaki reel sosyalizmi eleştiren bu eser, dünya edebiyatında eleştiri türünün başyapıtı niteliğindedir. Karakterleri hayvanlar olan kitap, distopik anlatı türüne örnektir. Hayvanlar ve insanlar arasında olan hiyerarşik düzeni temel alarak toplumsal eleştirinin yapıldığı George Orwell’ın Hayvan Çiftliği, dünyada ve ülkemizde en çok satanlar listesinde yerini almaya devam ediyor ve okurlar tarafından büyük bir ilgiyle okunuyor.
Cesur Yeni Dünya kitabının da kaleme alındığı distopik anlatım türünü seven kişiler tarafından oldukça beğenilen Hayvan Çiftliği konusu, anlatımı, akışı, kurgusu ve mesajlarıyla okurların beğenisini kazanmıştır.

Hayvan Çiftliği Kitabı Ne Anlatıyor? Hayvan Çiftliği Kısa Özeti

Bay Jones’un çiftliğindeki hayvanlar, kendilerinin sömürülmelerine başkaldırarak çiftliğin yönetimini ele geçirirler. Buradaki amaçları, daha eşitlikçi bir topluluk oluşturmaktı. Hayvanlar arasında en akılları olan domuzlar, hayvanlara önderlik yapmak için bir grup oluştururlar ve devrimi de yolundan saptırırlar. Kısa sürede domuzların egemenliğine giren çiftlikte daha acımasız ve daha baskıcı diktatörlük kurulmuştur. Tarihsel bir gerçeğin eleştirildiği Hayvanlar Çiftliği kitabında domuzun Stalin’i simgelediği öne sürülmektedir.
Masal anlatım türüyle kaleme alınmış olsa da, küçük yaştaki çocukları eğlendirecek bir masal değildir. Yetişkinler için bir masal niteliği taşıyan kitap, peri masalları gibi şaşalı değildir ancak büyükleri uyutabilecek idealler sunmaktadır. Distopya tarzındaki eserleri seven kişilerin mutlaka okuması gereken kitaplar arasında yer alan Hayvan Çiftliği, bir hayvan çiftliğindeki hayvanların çiftlik sahibine başkaldırısını ve yeni düzen kurmalarını anlatıyor. Yeni kurulacak düzenin eşitlikçi olacağı vaat edilse de işler hiç bu şekilde ilerlemiyor. Eşitlik düzeninin yerine diktatör rejimi devreye giriyor. Hayvanlar arasındaki işlerin ortak bir şekilde paylaştırılacağı düşünülse de yönetimi ele geçiren domuzlar, kendi iktidarını dayatmaya ve benimsetmeye çalışıyor.
En çok satanlar listesinde yer alan Hayvan Çiftliği film olarak da beyaz perdeye aktarılmıştır ve pek çok kez tiyatro olarak sahnelenmiştir. Hayvan Çiftliği kitabı satın alarak günümüzde de halen tartışılan kitabı okuyabilir ve kendi yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Türünün en iyi kitabı olan George Orwell’ın Hayvan Çiftliği kitabı, yeni okurlarıyla buluşmayı bekliyor.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi