-%40
Bugün 28 kisi bu ürünü görüntüledi

Hayat Hanım

Puan:
3. Hamur
Kapak: Karton
21,00 ₺ 35,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

95 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

6 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  tavsiye ederim
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  Özlemişim Ahmet Altan okumayı. Kitabı elinizden bırakamayıp bir yandan da bitmesin diye azar azar okuyorsunuz.
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  ilk başlarda tam bağlanamasam da ilerledikçe elimden bırakmak istemedim. özellikle edebiyat tutkunlarının bayılacağı bölümler var içerisinde tavsiye ederim
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  Kitabın dört gözle basılmasını bekledim kargo gelir gelmez okumaya başladım o kadar akıcı bir bir oturuşta neredeyse yarısını bitirdim herkese tavsiye ederim
 5. Yorumlayan : Gönderilme
  bugün bitirdim en sevdiğim kitaplardan biri olduğunu söyleyebilirim. güzel bir hesaplaşma kitabı. teslimat süreci de sıkıntısız geçti
 6. Yorumlayan : Gönderilme
  kitap acayip sardı merak uyandırıcı konusu ve ahmet altan üslubunun muhtesem birlesimi. ahmet altan okumayı ozlemisim

6 madde

Göster sayfa başı

“İstediği her şeyi büyük bir tutkuyla istiyordu: Bir lambayı, oynak bir şarkıyla dans etmeyi, beni, bir şeftaliyi, sevişmeyi, lezzetli bir yemeği... Ama tutkuyla istediği her şeyden o tutku kadar güçlü bir aldırmazlıkla vazgeçebileceğini de hissediyordum. Her şeyi isteme hakkına, her şeyden vazgeçme gücüne sahipmiş gibi davranıyordu. Sanırım isteklerindeki doğal sınırsızlık, vazgeçebileceğine olan büyük inancından kaynaklanıyordu. Vazgeçebileceğine olan inancını kaybettiğinde istemekten de vazgeçecekti.”

Ahmet Altan’ın “O benim sevdiğim kadın” dediği Hayat Hanım hapishanede doğdu ve şimdiden edebiyat tarihinin unutulmaz karakterleri arasına girmeye aday.

Avrupalı eleştirmenlerin büyük övgüsünü toplayan, 2021 Femina Yabancı Roman Ödülü ile 2021 Transfuge En İyi Avrupa Romanı Ödülü’nü kazanan Hayat Hanım, sizi bu olağanüstü kadınla tanıştırmakla kalmayacak, her şeyin çürüdüğü bir toplumda hayata tutunmaya çalışan insanların mücadelesine de ortak edecek.

Herkesin lunaparklardaki atış poligonlarında duran kukla hedefler gibi bir vuruşla devrilip kaybolma ihtimaliyle yaşadığı günlerde, aşkın dönüştürücü gücüne yeniden inanacaksınız.

 

Ahmet Altan yeni kitabı Hayat Hanım’ı ‘’ o benim sevdiğim kadın ‘’ olarak tanımlıyor. Her ne kadar Fazıl, Sıla ve Hayat Hanım arasındaki aşk üçgenini konu alan bir roman olarak görülse de hayatta kalma ve kendini bulma kitabıdır. Ahmet Altan, Hayat Hanım kitabıyla edebiyat dünyasına unutulmaz bir kadın karakter sunmuştur.

 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 220
 • Basım Tarihi: Kasım 2021
 • Kaçıncı Baskı: 2.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Şubat 2022

Hayat Hanım Kitabı

Ahmet Altan’ın yeni çıkan kitabı Hayat Hanım, Avrupalı eleştirmenlerden büyük övgüler toplamıştır. Aldatmak kitabının yazarı Ahmet Altan’ın ‘’ o benim sevdiğim kadın ‘’ olarak tanımladığı Hayat Hanım, hapishanede doğmuştur ve bu kitapla birlikte edebiyat tarihinin unutulmaz kadın karakterleri arasına girmeye aday olmuştur.

Hayat Hanım kitabı, 2021 yılında Femina Yabancı Roman Ödülü ve Transfuge En İyi Avrupa Roman Ödülü’ne layık görülmüştür. Hayat Hanım kitabını okuyarak olağanüstü bir kadınla tanışma fırsatı yakalayacaksınız ve ayrıca Hayat Hanım kitabıyla her şeyin çürüdüğü toplumda hayata tutunmaya çalışan insanların yaşam mücadelesine de ortak olacaksınız.

Aşkın dönüştürücü gücüne tekrardan inanmanızı sağlayacak Hayat Hanım kitabını satın almak için tamadres’i tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatlı Hayat Hanım kitabını tamadres’ten satın alarak hızlı kargo, kapıda ödeme gibi pek çok ayrıcalıktan yararlanabilirsiniz.

Hayat Hanım Kitabı Konusu ve Kısa Özeti

Yabani Manolyalar kitabıyla okurlarından büyük beğeni toplayan Ahmet Altan son kitabı Hayat Hanım’da akıcı bir dil kullanmıştır. Hayat Hanım kitabı konusu itibariyle okurlarında aşırı merak duygusu yaratıyor.

Hayat Hanım kitabının konusu Fazıl, Sıla ve Hayat Hanım’ın ilişkileridir. Zengin bir ailede dünyaya gelen Fazıl, babasının işlerinin batması ve ardından yaşananlardan dolayı hayatta kalma mücadelesi vermeye başlar. Alışkın olmadığı koşullarda yaptığı başlangıçlar onu zorlar. Edebiyat öğrencisi olan Fazıl, insanları gözlemlemeyi dinamik haline getirdiği için bu durumdan daha fazla yakınmaz. Fazıl ekstra para kazanmak için başvurduğu programda Hayat Hanım ile karşılaşır. Fazıl kendinden yaşça büyük olan Hayat Hanım’ın büyüsüne kapılır. Hayat Hanım, hayatı oyun tadında yaşayan ve geçmişine dair hiçbir şey anlatmayan gizemli bir kadındır. Bir yandan da tıpkı kendi ailesi gibi iflas etmiş bir ailenin kızı ve bölüm arkadaşı olan Sıla ile tanışır. Bu andan itibaren iki farklı hayat yaşamaya başlayan Fazıl’ın tanıdığı iki kadın da birbirinden çok farklıdır.

Her ne kadar aşk romanı izlenimi verse de aslında kendini bulma, hayatta kalma kitabıdır. Ayrıca Kaan Bey’in ve Neriman Hanım’ın edebiyat derslerinde söyledikleri, edebiyat kuramlarına ilgi duyanların ilgisini çekecektir.


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi