Gurur ve Önyargı (Cillti)

"Gurur ve Önyargı'yı ilk kez okuyacak olanların yerinde olmayı çok isterdim."  — Şebnem İşigüzel   Evlilik çağında beş genç kız… Evlenmekten başka çaresi olmayan kızla...
-20%

Gurur ve Önyargı (Cillti)

ISBN:9786050948691
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Sert Kapak
Özel Fiyat 26,66 ₺ Regular Price 33,33 ₺
3 İş Günü İçinde Kargoda
%20 İndirim
TamAdres Yorumladı
Sıradan insanların gündelik yaşamlarını konu alan Gurur ve Önyargı, okurları bu insanların duygu dünyalarının içine oldukça yalın ve gerçekçi bir anlatımla götürüyor. Taşralı bir beyefendinin kızı Elizabeth Bennet ile varlıklı bir aileden gelen Fitzwilliam Darcy arasındaki çekişmeler, üslubuyla adeta okuru kitabın içine çekiyor. Adını ironik anlatımıyla edebiyat tarihine yazdıran Jane Austen, insan ilişkileri üzerine İngiltere’nin ve zamanının çok ötesine giderek bugün de okurunu samimiyetle kucaklıyor.
Açıklama

"Gurur ve Önyargı'yı ilk kez okuyacak olanların yerinde olmayı çok isterdim." 

— Şebnem İşigüzel

 

Evlilik çağında beş genç kız… Evlenmekten başka çaresi olmayan kızlar günlerini nakış yaparak, dans ederek, aşkın hangi görkemli malikânede yaşadığını bulmak için kara kara düşünerek geçirmektedirler. Görücü usulü artık tarihe karışmış, her şey biraz daha zorlaşmıştır. Darcy ve Elizabeth'in muratlarına ermek için Gurur'u ve Önyargı'yı bir kenara bırakmalarının zamanı gelmiştir.

Yazar
Yayınevi Doğan Kitap
Barkod 9786050948691
Cilt Durumu Ciltli
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Sert Kapak
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 496
Basım Tarihi Şubat 2018
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Şubat 2018
Ebat 13,5 X 19,5
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi