Gül Rengini

Mehmet Özkan Şüküran, 1994’te Bingöl - Karlıova’da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Arkadaşlarıyla bir süre Fora adlı fanzini yayımladı. Gül Ren...
-20%

Gül Rengini

ISBN:9789754345476
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 8,89 ₺ Regular Price 11,11 ₺
3 İş Günü İçinde Kargoda
%20 İndirim
Açıklama

Mehmet Özkan Şüküran, 1994’te Bingöl - Karlıova’da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Arkadaşlarıyla bir süre Fora adlı fanzini yayımladı. Gül Rengini dosyasıyla 2016 Yaşar Nabi Nayır Şiir Ödülü’ne değer görüldü. 

Kendi deyişiyle, “Kontrol altına alabileceğimiz tek şey geleceğimizdir. Tek ve ağır bir önkoşulu var bunun: geçmişle hesaplaşmak... Bu başarıldığı zaman tarihin akışını, alışılagelmiş ve artık değişmez sanılan yolunu var olanın dışına çevirmek kolaylaşır. Burada rakamlardan ibaret bir tarihten bahsetmiyorum. Yas’tan, dilden, annelerden, yani daha çok duyulardan oluşan bir tarih kastettiğim. Ben geçmişte ve şimdi meydana gelen olaylardan, durumlardan ve sancılardan arınmak ya da görüş belirtmek gibi bir şeye bulaşmadan, kendi iç çatışmalarımı, günlük hayatın olağan akışı içinde çarptığım bir duvarı, kabuk bağlamayan yaraları ve daha çok geride kalanları dilim döndüğünce edebiyatın estetik ve imgelem gücünden yararlanarak sorumluluk bilinciyle toparlamaya ve varlığını üçüncü bir kişiye sezdirmeye çalışıyorum. Şiir benim için biraz da bu.”

Yazar Mehmet Özkan Şüküran
Yayınevi Varlık Yayınları
Barkod 9789754345476
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 64
Basım Tarihi Ekim 2016
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Ekim 2016
Ebat 19,5 X 20,5
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi