Bugün 27 kisi bu ürünü görüntüledi

Gölgesizler

1. Hamur
Kapak: Karton
55,25 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 85,00 ₺
Stokta Yok

395 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

Hasan Ali Toptaş’ın –belki de– en çok okunan ve yayımlandığı tüm dillerde büyük bir şaşkınlık ve beğeniyle karşılanan romanı.
Gölgesizler, bir kayboluşlar anlatısı; aniden kaybolmaların, beklenmedik dönüşlerin, ölümlü büyülerin, devlet nezdine düşen gölgelerimizin aynası. Tekrarların tekrarını okumamızı sağlayan karakalem bir güvercin; bir garip cinayet ve doğum hikâyesi. 
Ve kokusu burnumuzda tüten, cevabından korktuğumuz bir soru cümlesi: “Kaar nedeen yağaar, kaaarrr?”

“Sadece Hasan Ali Toptaş okumak için bile Türkçe öğrenmeye değer.”
-STEFAN WEIDNER, Frankfurter Allgemeine Zeitung

“Aynı yolda yürümekten başka çaresi olmayan tuhaf birer yaratıktı insanlar; tekrarın tekrarlananın örtüsü olduğunu anlayamadan, aynı el sallayışların, aynı gülüşlerin, aynı yürüyüşlerin ya da aynı oturuşların içinden geçe geçe damaklarına bulaşan uzak bir serüven tadıyla dönüp dolaşıp aynı noktada yaşıyorlardı.” 

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 240
  • Basım Tarihi: Kasım 2016
  • Kaçıncı Baskı: 46.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Ekim 2020
Eserleriyle son dönem Türk romanında haklı bir üne kavuşmuş Hasan Ali Toptaş, kendisine 1994 yılında Yunus Nadi Roman Ödülü’nü kazandıran Gölgesizler’de taşrada büyülü bir yolculuğa çıkarıyor okurlarını. Yazar, diğer romanlarında olduğu gibi, bu romanıyla da sadece Türkiye’de değil, çevrildiği tüm diğer dillerde büyük bir beğeniyle karşılanmıştır. Varoluşa, aidiyete, doğuma ve ölüme dair gerçek ile hayalin iç içe geçtiği bu benzersiz roman, daha sonra 2009 yılında Ümit Ünal tarafından sinemaya da uyarlandı.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi