-%25
Bugün 33 kisi bu ürünü görüntüledi

Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatında Yurt İçi Gezi Kitapları 1920-1980

1. Hamur
Kapak: Karton
52,50 ₺ 70,00 ₺

3 İş Günü İçinde Kargoda

95 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

“Çok gezen mi, çok okuyan mı, gezdiğini yazan mı bilir?

Böyle bir sorunun tam cevabı yok. Ama iyi yazarların gezi yazılarını okuyanların avantaj sağladığını söylemek gerek. Yasemin Dinç Kurt’un ‘Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatında Yurt Dışı Gezi Kitapları’, birçok usta yazarın lezzetli gezi yazılarını içeriyor. Ancak bu bir antoloji kitabı değil...”

-Doğan Hızlan (Hürriyet Gazetesi, 2 Ekim 2015)

“Akademik çalışmalar arasında Kurt'un (Yasemin Dinç Kurt) meydana getirdiği çalışma gezi ve edebiyat ilişkisini ayrıntılı olarak ele alan nitelikli az çalışmadan biridir. Kitap, gezi türünün diğer edebî türlerle, röportaj, günlük, otobiyografi, biyografi, roman, hatırat gibi türlerle arasındaki güçlü bağı da ortaya koymuştur. Yasemin Kurt, gezi eserlerinin bazen müstakil bir tür olarak edebiyat tarihlerine girdiği bazen de başka türlerin altında onları destekleyici metinler olarak değerlendirildiğini tespit etmiştir.”

-Yakup Öztürk (Yeni Şafak, 7 Kasım 2015)

Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatında Yurt Dışı Gezi Kitapları (1920-1980) adlı çalışmanın ikinci kısmı olan bu eser, gezinin Türk Edebiyatı’ndaki diğer edebî türler gibi bir tür olduğunu gösteren, sınırları ve ölçülerinin varlığını eserler üzerinden ortaya koyan ender çalışmalardan biridir.

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 221
  • Basım Tarihi: Nisan 2018
  • Son Basım Tarihi: Nisan 2018
  • Ebat: 16 X 23

Okurlarımız Bunları da Beğendi